Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окремі медбригади та тоновані вікна в палатах: як у столиці обслуговуватимуть VIP-пацієнтів
26 Березня, 13:15

Окремі медбригади та тоновані вікна в палатах: як у столиці обслуговуватимуть VIP-пацієнтів

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування “особливих пацієнтів”. Як пише портал Bihus.Info, причина видачі такого наказу не пояснюється, але очевидно, що нею стало поширення коронавірусу.

В документі йдеться про осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, по суті – це всі чиновники високого рівня країни. Департамент визначив перелік з 17-ти медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів та прописав особливі вимоги до утримання хворих.

Серед головних вимог – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площами не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами. Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями. Також передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання знову таки окремих сестринських цілодобових постів у вищевказаних палатах або ж біля них. Ще закладам наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги Департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів. В них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з “найбільш кваліфікованих медичних працівників”.

У коментарі журналістам мер Києва спочатку спростував інформацію про створення VIP-палат, однак згодом додав, що такі умови можуть створюватися виключно для керівництва держави.

“Що стосується VIP-палат, нібито, для депутатів та інших чиновників, – такого немає! Я підняв інформацію щодо розпорядження, яке опублікували ЗМІ. Зараз з’ясовуємо всі деталі. Справді, завжди так було, що перші особи держави – Президент, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради – на випадок захворювання повинні мати певні умови. – Окремі палати, і щоб поряд знаходилася державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні”, – сказав Віталій Кличко.

Коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі дійсно визначено, як “особи, щодо яких здійснюється державна охорона”. Державна охорона, за законом, надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо.

Однак зазначимо, що нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам. Відповідно, до “особливих” хворих, згідно наказу, може потрапити широке коло людей. Так, наприклад, держохороною користуються колишній голова Служби безпеки та його перший заступник – Василь Грицак і Віталій Маліков, ексочільник Офісу президента Андрій Богдан та експрем’єр Арсеній Яценюк. Загалом станом на кінець 2019 року таких осіб було близько двох десятків. Сьогодні цей перелік, найвірогідніше, суттєво розширився після кадрових змін в Офісі генпрокурора і Кабміні.

  • 0
  • 1342
Схожі новини