Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окрім Угорщини на Словаччини: Єврокомісія представила проект нафтового ембарго проти рф для країн ЄС
04 Травня, 09:42

Окрім Угорщини на Словаччини: Єврокомісія представила проект нафтового ембарго проти рф для країн ЄС

Європейська комісія подала країнам-членам ЄС проект нового, шостого, пакету санкцій проти Росії за вторгнення в Україну. Він передбачає поступову заборону на імпорт російської нафти протягом шести-восьми місяців. Винятки мають бути для Угорщини та Словаччини, які сильно залежать від російської нафти. Їм має бути дозволено продовжити імпорт до кінця 2023 року. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на австрійське агентство APA.

Водночас, на думку дипломатів ЄС, пропозиція Єврокомісії може спровокувати нову суперечку: Чехія та Болгарія також наполягають на винятках, оскільки їх економіки дуже залежні від російської найти.

Угорщина та Словаччина отримують російську нафту через південну гілку нафтопроводу “Дружба”, який також постачає Чехію. Згідно з урядовими даними, Угорщина імпортує близько 65 відсотків своєї нафти з Росії – більш ніж вдвічі більше, ніж у середньому по ЄС (26 відсотків).

Раніше Угорщина погрожувала накласти вето на нафтове ембарго, якщо воно обмежить її безпеку поставок. Міністр економіки Словаччини Річард Сулік наголосив, що прощання його країни з російською нафтою займе “кілька років”. Водночас міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив у понеділок у Брюсселі, що Німеччина підтримає нафтове ембарго.

Додамо, окрім нафтового ембарго, пропозиція Єврокомісії також передбачає нові санкції проти компаній. Серед останніх – найбільший російський банк Сбербанк, а також ще два банки та телевізійні канали, які поширюють дезінформацію про війну в Україні. Банки більше не повинні мати можливість використовувати міжнародну фінансову комунікаційну систему Swift.

Схожі новини