Окупанти готують серйозну провокацію на Запорізькій АЕС, – Енергоатом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Окупанти готують серйозну провокацію на Запорізькій АЕС, – Енергоатом
29 Червня, 14:15

Окупанти готують серйозну провокацію на Запорізькій АЕС, – Енергоатом

У Запорізькій області, на тимчасово окупованій АЕС, росіяни готують провокацію: вони планують звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції.

Про це «Енергоатом» попередив у середу, 29 червня.

Задля цієї провокації росіяни затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнатися, точніше — оговорити себе, що нібито ще в березні в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю, вибухівку чи снаряди.

Під цим приводом окупанти наполягають, що треба осушити охолоджувальні басейни — щоб перевірити чаші, і зупинити наноси, які подають воду в системи безпеки енергоблоків.

«Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що є серйозним порушенням і загрожуватиме ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити в теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання», — попереджає «Енергоатом».

Окрім того, росіяни під виглядом перевірки можуть накидати в бетонні чаші що завгодно, і потім звинуватити в зберіганні там зброї українських атомників.

«Наголошуємо: будь-яка зброя, знайдена на території ЗАЕС, – це зброя окупантів, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз усьому світові новою страшною катастрофою», – підкреслив Орлов, мер Енергодара.

Відео