Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окупанти незаконно виселяють з Криму українців і переселяють туди росіян, – МЗС
23 Жовтня, 09:12

Окупанти незаконно виселяють з Криму українців і переселяють туди росіян, – МЗС

Ілона Орнат

Після анексії Криму Росія продовжує штучно проводити асиміляцію на півострові. Так, суди Росії незаконно винесли постанови, в яких йдеться про виселення з території окупованого Криму майже тисячі людей. Серед яких близько 600 громадян України.

Про це заявила посол з особливих доручень МЗС України Лариса Герасько під час пресконференції щодо проблем водопостачання до анексованого Криму.

Натомість за її словами, на півострів переселяються росіяни. Так, за останній час понад 140 тисяч росіян змінили місце реєстрації на Крим. Раніше, заступниця голови МЗС України Еміне Джапарова заявила, що цифра може бути значно вища.

“Неофіційна цифра є в п’ять разів вищою. Ми вважаємо, що щонайменше пів мільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки України”, –  сказала Еміне Джапарова

Російська влада порушує норми міжнародного гуманітарного права. Переселення Кремлем власного населення на територію окупованого Криму є незаконним. Також РФ порушила Гаазькі конвенції, оскільки примусово поширила своє громадянство на все населення півострова, зокрема, й на осіб без громадянства.

Крім того, представниця МЗС Герасько наголосила, що Росія порушує право на життя, свободу й безпеку через насильство над людьми. Тому що, після окупації Криму в 2014 році зникли понад 40 людей, з них українські та кримськотатарські активісти й журналісти.

 

Схожі новини