Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окупанти починають наступ на сході, – Генштаб
18 Квітня, 19:16

Окупанти починають наступ на сході, – Генштаб

У Східній операційній зоні фіксуються ознаки початку наступальної операції російських окупантів. У Слобожанському та Донецькому операційних районах війська рф на окремих напрямках вже активізували наступальні та штурмові дії. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Наразі росія зосереджує основні зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утриманні раніше захопленої території.

Для посилення наступальних можливостей окупанти продовжують формувати додаткові підрозділи на території Ростовської області та на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим: їх планують використати для підтримки бойових дій основних сил у другому ешелоні, охорони адміністративних будівель та важливих об’єктів інфраструктури на захоплених територіях. За інформацією Генштабу, орієнтовний термін формування — до 24 квітня.

Окрім того, не виключаються провокаційні дії військ рф та застосування авіації у прикордонних з Україною районах, зокрема й завдання ударів по цивільних об’єктах.

На Слобожанському напрямку угруповання рф продовжує частково блокувати Харків та руйнувати артилерійським вогнем житлові квартали міста.

На Ізюмському напрямку очікується продовження спроб наступу на напрямках Ізюм-Слов’янськ та Ізюм-Барвінкове.

Біля держкордону з Україною, на території Белгородської області, відзначається розгортання вертолітних майданчиків.

На Донецькому і Таврійському напрямках угруповання окупаційних військ зосереджує основні зусилля на захопленні населених пунктів Лиман, Кремінна, Попасна та Рубіжне, а також встановленні повного контролю над містом Маріуполь.

Російські сили активізували наступальні дії на Сєверодонецькому, Попаснянському, Курахівському та Запорізькому напрямках. Для нарощування зусиль продовжують зосередження додаткових танкових та артилерійських підрозділів.

Тривають бої за Маріуполь, рф проводить штурмові дії в районі морського порту.

На Південнобузькому напрямку окремі підрозділи окупантів зосереджують зусилля на утриманні займаних рубежів та обстрілах позицій угруповання військ Сил оборони. Окупанти не припиняють спроб встановити повний контроль над територією Херсонської області, без успіху ведуть бойові дії в районі населеного пункту Олександрівка.

Корабельні угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують ізоляцію морського узбережжя нашої держави, а також ведення розвідки.

Схожі новини