Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окупанти з початку війни депортували понад 1,1 млн людей з України
09 Травня, 19:19

Окупанти з початку війни депортували понад 1,1 млн людей з України

З початку повномасштабного вторгнення росія депортувала понад 1,185 мільйона людей з України, зокрема 200 тисяч дітей. Про це на брифінгу повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

 

«Ми маємо докази, що примусова депортація готувалася заздалегідь. Є факти, які підтверджують, що росія мала директиви для своїх округів — скільки українців і куди привезуть», — сказала омбудсменка.

Вона нагадала, що українців з окупованих територій спершу відвозять у так звані фільтраційні табори. За її словами, у деяких таких таборах перебувають понад 20 тисяч людей.

«Тих, хто не проходить “фільтрацію” окупантів, вивозять у невідомому напрямку, їхня доля невідома. Тих, хто ці заходи пройшов — насильно вивозять до росії», — зазначила Денісова.

Також омбудсменка продемонструвала три довідки, які росіяни видають українцям: довідку про проходження «фільтрації», дозвіл на пересування містом і дозвіл на виїзд за місто. Україна виступила з ініціативою створити міжнародну комісію з омбудсменів країн-сусідів росії, оскільки є інформація про перевезення українців через треті країни, сказала Денісова.

Схожі новини