Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Окупанти знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС
08 Квітня, 16:52

Окупанти знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС

російські війська знищили багаторічний архів Чорнобильської АЕС. Про це НАЕК “Енергоатом” повідомляє у Телеграмі.

Голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота написав у Фейсбуці:

Це все, що лишилось від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник, – і додав фото із залишками паперів у смітнику.

Практично всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС суттєво пошкоджені, розбиті й повністю розкрадені. росіяни поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях.

Розграбована та знищена у Чорнобилі сучасна аналітична лабораторія вартістю 6 млн євро. Вона була унікальним комплексом із потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, а також на стадії досліджень та розробки технологій, наголошують в Енергатомі.

З приводу радіаційного фону загальні висновки поки «робити рано, маємо запустити систему АСКРО (якщо це буде можливо, об’їзду датчиків поки не було), щоб спиратися на факти». Але точкові виміри показали суттєві рівні для місцевості, в якій їх проводили, – зауважили в Держагентстві з управління Зоною.

 

67927b22-5fad-4b92-b0d0-dc20381018cc

Наразі відвідувати Чорнобильську зону та перебувати в ній вкрай небезпечно, зазначають фахівці, через наслідки перебування там російських збройних формувань. Існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.

Схожі новини