Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Олія не допоможе”: Супрун радить, як уберегтися від кліщів
29 Червня, 16:27

“Олія не допоможе”: Супрун радить, як уберегтися від кліщів

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці про те, як уберегтися від укусів кліщів та що робити, якщо це все таки сталося.

“Найкращий спосіб захиститися від кліщів – це одягати світлий та закритий одяг, коли ви йдете у ліс чи парк. На їхньому фоні легше помітити кліща.  Обов’язково закривайте голову. – каже Супрун. – Якщо відпочиваєте в лісі, розчистіть галявину від сухого листя та гілок — там можуть бути кліщі та змії. Коли прийдете додому, то обов’язково виперіть одяг, у якому відпочивали на природі. А речі, які брали з собою, огляньте — намети, килимки, каремати”.

Щоб витягнути кліща самостійно потрібно повільно його тягнути , розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку варто закріпити найближче до шкіри. Після того, як видалите кліща, змастіть це місце антисептичним розчином. Якщо частина кліща залишилася всередині, його необхідно видалити голкою, обробленою антисептиком

“Не варто використовувати народні методи: покривати кліща лаком для нігтів або намагатися “задушити” його олією. Нести кліща на дослідження до лабораторії не потрібно, як і терміново здавати аналізи. Але в будь-якому разі, якщо вкусив кліщ — обов’язково зверніться до лікаря”, – радить Супрун.

Фото: stopklopam

Схожі новини