Омбудсмен звернувся до поліції та СБУ щодо слів Ірини Фаріон про азовців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Омбудсмен звернувся до поліції та СБУ щодо слів Ірини Фаріон про азовців
07 Листопада, 13:13

Омбудсмен звернувся до поліції та СБУ щодо слів Ірини Фаріон про азовців

Український омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронних органів через висловлювання мовознавиці та ексдепутатки Ірини Фаріон. Вона нещодавно заявила, що не може назвати українцями російськомовних бійців бригади «Азов». Про це Дмитро Лубінець написав у Telegram. 

“У медіа активно поширюється відеоматеріал, на якому транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців Збройних сил України, які спілкуються мовами нацменшин. …Небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України. …Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування”, — зазначив омбудсмен.

Дмитро Лубінець додав, що в ЗСУ служать і захищають Україну чоловіки й жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.

Зазначимо, Ірина Фаріон напередодні була гостею програми «Рандеву з Яніною Соколовою». Під час розмови журналістка зазначила, що деякі військовослужбовці бригади «Азов» та 3 окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою.

«Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою — то нехай себе назвуть “рускими”. Чому вони такі очманілі? […] Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм — вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка», — наголосила мовознавиця. 

Деякі військові та громадські діячі обурилися через заяву мовознавиці. Зокрема, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін написав таке:

«Правоохоронним органам вже давно час звернути увагу на діяльність цієї конченої п***ди, яка розколює українське суспільство за фсбшними методичками».

Відео