Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Онкохворі українці виступають за легалізацію марихуани
06 Лютого, 17:47

Онкохворі українці виступають за легалізацію марихуани

Понад 15 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних за вісім днів набрала петиція за узаконення використання в медицині марихуану. Збір підписів триватиме до 30 квітня. Серед підписантів — громадські організації й фонди, такі як «Афіна. Жінки проти раку», «Діти з гемофілією», «100%Життя» тощо.

Автор петиції Геннадій Шабас зазначив, що зараз в Україні більше двох мільйонів громадян позбавлені доступу до ефективного лікування. Із них понад 20 тисяч дітей з формами епілепсії, що не лікуються. Також сотні тисяч онкохворих.

Крім цього канабісом лікують хронічний біль, анорексію, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу та багато інших хвороб.

Цю ініціативу підтримала й екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун:

 

«Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика».

 

Про те, що таке нестерпні болі та як проходити складне лікування, добре знає засновниця та керівниця громадської організації «Афіна. Жінки проти раку» Ніна Резніченко. У неї — рак молочної залози. Жінка п’ять років живе в ремісії. Її організація одна з перших підтримала цю петицію.

 

«Суспільство не до кінця розуміє необхідність узаконення марихуани, адже не всі стикаються з проблемами онкохворих. Оцінити це може лише та людина, яка сама зіштовхнулася з проблемами, які вирішує канабіс. Багато пацієнток, які виступили за узаконення, дізналися про користь медичної марихуани онкохворих від тих, хто офіційно лікувався таким методом в інших країнах», — каже Ніна. — Я зараз на зв’язку з дівчиною, яка помирає. Їй 28 років, у неї 4 стадія раку, і її не можна врятувати. Їй колють морфін, він знеболює, та вона не спить вже тиждень. Думаю, що канабіс міг би усунути цю проблему. Але поки наша медицина цього методу не використовує».

Схожі новини