Онкохворі українці виступають за легалізацію марихуани | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Онкохворі українці виступають за легалізацію марихуани
06 Лютого, 17:47

Онкохворі українці виступають за легалізацію марихуани

Понад 15 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних за вісім днів набрала петиція за узаконення використання в медицині марихуану. Збір підписів триватиме до 30 квітня. Серед підписантів — громадські організації й фонди, такі як «Афіна. Жінки проти раку», «Діти з гемофілією», «100%Життя» тощо.

Автор петиції Геннадій Шабас зазначив, що зараз в Україні більше двох мільйонів громадян позбавлені доступу до ефективного лікування. Із них понад 20 тисяч дітей з формами епілепсії, що не лікуються. Також сотні тисяч онкохворих.

Крім цього канабісом лікують хронічний біль, анорексію, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу та багато інших хвороб.

Цю ініціативу підтримала й екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун:

 

«Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика».

 

Про те, що таке нестерпні болі та як проходити складне лікування, добре знає засновниця та керівниця громадської організації «Афіна. Жінки проти раку» Ніна Резніченко. У неї — рак молочної залози. Жінка п’ять років живе в ремісії. Її організація одна з перших підтримала цю петицію.

 

«Суспільство не до кінця розуміє необхідність узаконення марихуани, адже не всі стикаються з проблемами онкохворих. Оцінити це може лише та людина, яка сама зіштовхнулася з проблемами, які вирішує канабіс. Багато пацієнток, які виступили за узаконення, дізналися про користь медичної марихуани онкохворих від тих, хто офіційно лікувався таким методом в інших країнах», — каже Ніна. — Я зараз на зв’язку з дівчиною, яка помирає. Їй 28 років, у неї 4 стадія раку, і її не можна врятувати. Їй колють морфін, він знеболює, та вона не спить вже тиждень. Думаю, що канабіс міг би усунути цю проблему. Але поки наша медицина цього методу не використовує».

Відео