Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ООН закликає до Великоднього перемирʼя на фронті
20 Квітня, 20:30

ООН закликає до Великоднього перемирʼя на фронті

Геренальний секретар ООН Антоніо Гуттеріш пропонує ввести на фронті чотириденне Великоднє перемирʼя. На заклик вже відреагувала українська сторона – у Міністерстві закордонних справа підтримують ініціативу. 

“Вдячні генеральному секретарю ООН Антоніо Гуттерішу за ініціативу запровадити Великодню чотириденну “гуманітарну паузу” в Україні, починаючи з Чистого Четверга 21 квітня”, – йдеться у повідомленні від Міністерства.

У відомстві кажуть, що також вважають гуманітарну паузу необхідною. Адже потрібна безпечна евакуація тисяч цивільних людей, зокрема із Маріуполя.

У МЗС вважають, що Росія повинна припинити напади на цивільні об’єкти України, припинити блокади українських міст, а також забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до населення на тимчасово окупованих територіях гуманітарного персоналу та його транспортних засобів і обладнання.

“Україна завжди була і залишається відданою вирішенню конфлікту мирним та дипломатичним шляхом. Ми також підтвердили свою згоду на пропозиції щодо гуманітарного перемир’я, передані заступником генерального секретаря ООН з гуманітарних питань – Кризовим координатором Мартіном Гріффітсом під час його візиту в Україну”, – зазначили в МЗС.

Нагадаємо, сьогодні вночі командир 36 бригади морської піхоти Сергій Волина, який захищає Маріуполь, записав звернення до світових лідерів, у якому просить вивезти цивільних та військових із заводу «Азовсталь» на територію третьої держави.

Схожі новини