Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Операція тривала 9 годин: у Львові прооперували 11-річного хлопчика з Сєвєродонецька
03 Серпня, 15:50

Операція тривала 9 годин: у Львові прооперували 11-річного хлопчика з Сєвєродонецька

11-річний хлопчик із Сєверодонецька через російську агресію втратив дім, а вже вдома у родичів на Хмельниччині у нього раптом відмовили ноги. Сім’я тікала від війни, коли їх наздогнала хвороба сина, повідомляють у Львівській міській раді.

«У 11-річного Льови раптово відмовили ноги. Як виявилося, причиною стала пухлина. З міста родина евакуювалися після того, як їхній квартал накрило «Градом». Один зі снарядів влучив у школу, в укритті якої перебувала Тетяна з Льовою та рідними. Вони вибиралися буквально з палаючої будівлі. Того ж дня згоріла і їхня квартира. Та навіть на Хмельниччині, куди перебралася родина, їхні випробування не завершилися. Якось зранку Льова не зміг підвестися з ліжка. Ноги не слухалися дитину. Коли хлопчика привезли швидкою у нашу лікарню святого Миколая, оперувати потрібно було максимально швидко. Навіть кілька зайвих годин могли завдати ще більших наслідків для здоров’я», – розповіли у Першому ТМО Львова.

Команда нейрохірургів виконала одне із найскладніших втручань – обережно видалили пухлину, яка проростала у спинний мозок та на той момент уже практично повністю знерухомила хлопчика.

Операція тривала 9 годин. Використовувались усі необхідні сучасні технології для безпечного проведення такої операції, у тому числі мікроскоп та інтраопераційний нейрофізіологічний моніторинг. Пухлину грудного відділу спинного мозку повністю ліквідували, не зачепивши важливих структур спинного мозку.

Нині, за два місяці після операції, стан хлопчика значно покращився. Попри те, що дитина потрапила до лікарні із цілком знерухомленими ногами, він уже може згинати та розгинати нижні кінцівки. Це результат роботи нейрохірургів та команди реабілітологів на чолі зі старшим фізіотерапевтом Сергієм Худою.

fad4e88b-9554-4c8b-9a8b-6d0b77596110
Схожі новини