Операція тривала майже 10 годин: львівські хірурги в 4-річного пацієнта видалили небезпечну пухлину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Операція тривала майже 10 годин: львівські хірурги в 4-річного пацієнта видалили небезпечну пухлину
13 Квітня, 11:12

Операція тривала майже 10 годин: львівські хірурги в 4-річного пацієнта видалили небезпечну пухлину

Нейрохірурги Львівської міської дитячої клінічної лікарні на вул. Пилипа Орлика успішно прооперували 4-річного хлопчика з Закарпаття, в якого діагностували інтрамедулярну пухлину спинного мозку. За словами лікарів, це є одна з найскладніших патологій, які взагалі існують в нейрохірургії, йдеться на сайті цього медзакладу.

«Дитина хворіє впродовж останніх 2 місяців. У нього було порушення координації рухів, ходи та виражена слинотеча. Батьки зверталися до багатьох спеціалістів різних спеціальностей в області. Близько 2-ох тижнів тому дитині вперше провели ЯМРТ голови і хребта та виявили новоутворення спинного мозку на рівні С1-С6 хребців та стовбура головного мозку», – розповів лікар-нейрохірург Тарас Микитин.

25 березня дитину прооперували.

«Провели тотальне видалення утвору зі спинного мозку та зі стовбуру мозку. Операція тривала 9,5 годин з використанням нейромоніторингу. У післяопераційний період хлопчик два дні знаходився у реанімаційному відділенні. Контрольне ЯМРТ показало тотальне видалення утвору. Зараз дитина знаходиться у відділенні нейрохірургії, з ним працюють наші реабілітологи. У нього очікуваний легкий парез у лівих кінцівках, який з кожним днем регресує. Але він ковтає їжу, а бульбарні розлади вже регресували (відновилася чітка звична мова і припинилася слинотеча)», – зазначив лікар.

З його слів, складність патології полягає в тому, що це пухлина в каналі спинного мозку, яка розтискає весь спинний мозок із середини і в кінцевому результаті віднімає руки та ноги.

Фото: Фейсбук

  • 0
  • 1013
Відео