Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Оперували 8 годин: у Львові провели рідкісну операцію 13-річній дівчині
14 Листопада, 14:55

Оперували 8 годин: у Львові провели рідкісну операцію 13-річній дівчині

Медики львівського ОХМАТДИТу виконали складну реконструктивно-пластичну операцію 13-річній дівчинці з важкою вродженою вадою розвитку ендокринної та сечостатевої систем. Операція тривала вісім годин. Операції такої складності в Україні виконують лише дитячі урологи обласного «Охматдиту» та всього декілька клінік Європи. Про це повідомили у Львівській ОВА. 

У дитини діагностували вроджену гіперплазію кори наднирникових залоз, солевтрачаюча форма. З народження вона страждала не лише від важких гормональних та водно-електролітних порушень в організмі, але і від неправильної будови сечової та статевої систем, їх спільного зрощення в єдину, спільну, тонку трубку, що порушувало роботу обох систем.

Лікарі здійснили ряд високотехнологічних обстежень. Для розроблення ефективної консервативної, а в подальшому і хірургічної корекції була необхідна високопрофесійна та скоординована робота багатьох спеціалістів – генетиків, дитячих ендокринологів, дитячих гінекологів, дитячих урологів.

В результаті першого консервативного етапу терапії було скориговано водно-сольовий обмін, що дало можливість нормалізувати розвиток внутрішніх статевих органів дитини.

Метою проведеного надскладного восьмигодинного оперативного втручання було роз’єднання сечової та статевої систем з відновленням «жіночої» анатомії та можливістю повноцінного життя в майбутньому. Окрім того, важливим результатом було зменшення ризику урологічних ускладнень, таких як інфекції або нетримання сечі, зниження ризику раку статевих органів та забезпечення повної соціальної адаптації, – зазначають медики. 

Тривале оперативне втручання пройшло успішно. Батьки дівчинки відмічають значне покращення її емоційного та психологічного стану.

Схожі новини