Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Опора»: кандидат-двійник завадив перемозі «Слуги народу» у 119-ому окрузі Львівщини
25 Липня, 21:52

«Опора»: кандидат-двійник завадив перемозі «Слуги народу» у 119-ому окрузі Львівщини

Технологія двійників, яку задіяли на позачергових виборах народних депутатів 21 липня, негативно вплинула на волевиявлення громадян у семи округах, зокрема завадивши перемогти шістьом кандидатам від партії “Слуга народу”.

Про це йдеться у повідомленні громадянської мережі “Опора”.

Згідно з аналізом організації, на цих виборах технологія двійників використовувалася у двох основних формах – реєстрація кандидатів з однаковими іменами та вказування у біографії приналежність до організацій, назви яких дублюють назви політичних партій основного кандидата. Наприклад, до благодійної організації “Слуга народу”.

Згідно з дослідженням, застосування технології двійників в окрузі №119 мало негативний вплив на процес волевиявлення виборців.

«Вибори в 119 окрузі на Львівщині виграв Михайло Бондар (нардеп 8-го скликання, член фракції “Народного фронту”) з перевагою у 140 голосів над кандидатом від партії “Слуга народу” Орестом Кавецьким. Самовисуванець Віталій Кравчук, який є головою правління Громадської організації “Слуга народу України” здобув підтримку 2 398 виборців», – йдеться у дослідженні.

У 119-ому окрузі Львівщини може відбутись повторний перерахунок голосів.

Такий висновок можна зробити з посту координатора громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська у Facebook.

«Проблеми з підрахунком існують на Закарпатті, Черкащині, Луганщині, Донеччині, Львівщині. Члени комісій на межі нервового виснаження, але малий розрив між кандидатами, або ж порушення щодо процедури транспортування, наприклад, не належне пакування виборчої документації, є політично-процедурним фактором впливу на рішення щодо повторного підрахунку, на якому повинні бути також присутні члени ДВК, які транспортували ці бюлетені», – написала Айвазовська.

 

Фото: Опора

Схожі новини