Орденами «За мужність» нагородили ще одинадцятьох загиблих Героїв зі Львівщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Орденами «За мужність» нагородили ще одинадцятьох загиблих Героїв зі Львівщини
22 Березня, 15:32

Орденами «За мужність» нагородили ще одинадцятьох загиблих Героїв зі Львівщини

Сьогодні, 22 березня, 11 військовослужбовців Західного ОТО Національної гвардії були нагороджені Орденами «За мужність» III ступеня посмертно. Про це повідомляють у Львівській ОВА.

Нагороди вручили родинам Захисників, які загинули під час виконання бойових завдань на фронті.

«Комусь з них назавжди 42, комусь – 37, а хтось через клятого окупанта не дожив і до 22 років. У когось осиротіли троє, двоє, одна дитина, а хтось не встиг народити своїх нащадків. Але всіх їх об’єднує те, що вони є і назавжди залишаться у нашій пам’яті та в наших серцях Героями, які проявили найбільшу сміливість і пожертвували своїм життям в імʼя життя інших. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг. Близькі наших воїнів, будь ласка, знайте, що ви не самі. Офіс підтримки родин військових та координаційні центри у всіх районах нашої області завжди відчинені для вас. Світла пам’ять вашим рідним і всім, кому завдячуємо тим, що ми є – як народ і як держава!», – наголосив голова ОВА Максим Козицький.

Указом Президента України, орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) удостоєні:

 • Назар Кузьм’як – старший солдат, стрілець-радіотелефоніст окремого відділення окремого взводу стрілецької роти батальйону з охорони та оборони об’єктів державного значення (ОБОДЗ) . Загинув в березні 2023 року внаслідок мінометного обстрілу на Донеччині. Йому було 28 років.
 • Дем’ян Шкварок – солдат, старший кулеметник бронеавтомобіля 3 кулеметного відділення окремого взводу 2 батальйону оперативного призначення. Загинув в лютому 2023 року під час мінометного обстрілу на позиціях у Запорізькій області, прикриваючи собою побратимів. Йому було 24 роки.
 • Максим Куліш – сержант, командир стрілецького відділення окремої роти 4 стрілецького батальйону з ОБОДЗ. Загинув в березні 2023 року, виконуючи бойове завдання в районі населеного пункту Новокалинове Донецької області. Йому було 37 років.
 • Володимир Орищук – головний сержант, командир міномета 2 мінометного взводу мінометної батареї. Загинув у квітні 2023 року, внаслідок артилерійського обстрілу, виконуючи бойове завдання на в/п «Гуцул» міста Новокалинове на Донеччині. Йому було 28 років.
 • Андрій Яцків – сержант, водій 1 відділення 2 стрілецького взводу стрілецької роти (резервної). Загинув у березні 2023 року, внаслідок мінометного обстрілу, виконуючи бойове завдання в районі міста Новокалинове у Донецькій області. Йому було 37 років.
 • Володимир Харачко – старший солдат, навідник-оператор 2 роти оперативного призначення (на бронетранспортерах) 1 батальйону. Загинув у травні 2023 року в результаті штурму противником позицій наших військовослужбовців з Нацгвардії в районі населеного пункту Спірне на Донеччині. Йому було 37 років.
 • Дмитро Левицький – старший солдат, стрілець 2 відділення 1 взводу 3 роти 4 стрілецького батальйону з ОБОДЗ. Деталі загибелі невідомі. Йому назавжди 21 рік.
 • Володимир Блощичак – лейтенант, командир 3 взводу стрілецького роти (резервної) окремого батальйону з контролю варт конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних та охорони громадського порядку. Загинув в грудні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу у місті Курахове на Донеччині. Йому було 33 роки.
 • Богдан Баран – солдат, був стрільцем у батальйоні з охорони й оборони об’єктів державного значення. Загинув в лютому 2023 року у результаті артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Новокалинове Донецької області. Йому було 27 років.
 • Геннадій Бунєєв – солдат, стрілець-радіотелефоніст 3 відділення 2 взводу стрілецької роти окремого батальйону з охорони та оборони об’єктів державного значення. Загинув в лютому 2023 року під час стрілецького бою в районі села Новокалинове Донецької області. Йому було 35 років.
 • Сергій Волобуєв – солдат, кулеметник окремого відділення взводу стрілецької роти 4 стрілецького батальйону з охорони об’єктів державного значення. Загинув в березні 2023 року внаслідок мінометного обстрілу в Новокалиновому. Йому було 42 роки.
Відео