Організм навіть води не приймав: у Львові врятували хлопчика від серйозних постковідних ускладнень – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Організм навіть води не приймав: у Львові врятували хлопчика від серйозних постковідних ускладнень
04 Травня, 14:56

Організм навіть води не приймав: у Львові врятували хлопчика від серйозних постковідних ускладнень

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охмадит» медики врятували 8-річного хлопчика від сильних постковідних ускладнень. Про це повідомили у мезакладі.

Спершу у дитини були висока температура до 39 градусів, загальна слабкість, біль у животі та блювота. Батьки хлопчика звернулись до центральної районної лікарні. Медики діагностували отруєння та надали лікування.  Однак, стан хлопчика лише погіршувався, з’явився м’язовий біль, а також не зникав біль у животі.

«Організм навіть води не приймав. Слабкість сильна, весь зелений. Я знову звернулася до лікарів, настояла на УЗД. Хотіла усе перевірити. Там виявили накопичення рідини у плевральній порожнині», – розповідає мама 8-річного Назарчика Марія.

Медики помітили у Назарчика синюшність шкірних покривів, порушення ритму серцевих скорочень та двобічну пневмонію, відтак перевели його до реанімації. Потім хлопчика перевели у лікарню «Охмадит».

«Ми одразу провели усі обстеження хлопчику. Діагностували міокардит, двобічну пневмонію. Як виявилося, дитина тільки-от перенесла Сovid-19, бо імуноглобулін G був більше 10-ти, тобто дуже високий титр. Було виконано ЕХО серця, спостерігалося, що частота серцих скорочень від 19 до 35, а це дуже мало. В дитини була порушена провідність серця на фоні вірусного міокардиту», – зазначили медики.

Дитину перевели на ШВЛ. Крім того, було прийнято рішення встановити тимчасовий кардіостимулятор. Водночас, до лікарні приїхав аритмолог Сергій Бурковський, який не побоявся усіх ризиків та встановив прилад, який ще називають «штучним водієм серцевого ритму».

«Отруєння, як думали спершу, виявилося важким постковідним ускладненням. Це комбінація і вірусу, і бактерії.  Ураження провідної системи серця та полісегментарна пневмонія.  Covid-19 сильно б’є по імунній системі»,  – додали лікарі.

Стан 8-річного Назарчика поступово покращується. Його серце вже працює на 100%. Невдовзі йому мають забрати тимчасовий кардіостимулятор. Ще деякий час хлопчик пробуде у лікарні під наглядом медиків.

Відео