Останки диверсанта Кузнєцова пропонують повернути в Росію, щоб уникнути провокацій 9 травня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Останки диверсанта Кузнєцова пропонують повернути в Росію, щоб уникнути провокацій 9 травня
24 Квітня, 20:50

Останки диверсанта Кузнєцова пропонують повернути в Росію, щоб уникнути провокацій 9 травня

Представники громадських організацій звернулися до міського голови Львова Андрія Садового із проханням посприяти родичам радянського диверсанта Миколи Кузнєцова в якомога швидшій ексгумації його праху для перепоховання в Росії, щоб унеможливити провокації 9 травня.

Про перепоховання Миколи Кузнєцова, могила якого знаходиться на Пагорбі Слави у Львові, говорять  із 1997 року. Тоді його родина звернулася з проханням дозволити ексгумацію і перепоховання його у Єкатеринбурзі, в Росії. А в 2017 році Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій спільно з Інститутом національної пам’яті прийняли рішення надати такий дозвіл для подальшого перепоховання їхнім коштом. Тоді ж рекомендувала львівській владі якнайшвидше провести всі необхідні процесуальні заходи та забезпечити його виконання. Та місцева влада проігнорувала цю рекомендацію.

 

 

«На жаль, і після смерті Миколи Кузнєцова його останки, поховані на львівському Пагорбі Слави, продовжують служити силам зла та джерелом розбрату й різноманітних політичних провокацій 9 травня або в інші дати, пов’язані з подіями Другої світової війни. Прикро і соромно, що відбувається все це в часи сучасної Визвольної війни українського народу, що її ведуть об’єднані сили ВСУ та добровольців на східних теренах України проти російського агресора. Відбувається таке через байдужість і бездіяльність місцевої влади», — зазначив голова ВГО «Поклик Нації» Тарас Боднар.

 

Історик Іван Сварник підкреслив, що Кузнєцов своєю диверсійно-провокаторською діяльністю у роки Другої світової війни спричинився до загибелі тисяч безневинних українських патріотів на територіях нинішніх Львівської, Рівненської та Волинської областей.

 

«Вбивство німецького посадовця викликало масові репресії проти місцевого населення та руху опору: українського, польського. На місці замаху у Рівному на Ганса Геля Кузнєцов підкинув документи українського підпільника. Це дало привід нацистам розстріляти у місці понад 300 українських заручників. Аналогічною була ситуація у Львові – німці вбили тут 2000 заручників та кількасот в’язнів у тюрмі», — наголосив вчений.

 

Іван Сварник запропонував рештки російського диверсанта обміняти на останки будь-кого з українських героїв, наприклад, гетьмана Петра Дорошенка чи генерала Чупринки.

Громадські активісти підготували заяву до влади міста та області, а також до директора Інституту національної пам’яті України Володимира В’ятрович. У ній зокрема попросили “посприяти родичам Кузнецова в якомога швидшій ексгумації праху та перевезенні за межі нашої багатостраждальної неньки України для перепоховання в Росії залишків диверсанта-провокатора, який винен у загибелі тисяч українців”.

Зауважили, що у разі ігнорування цієї заяви залишають за собою право на не заборонені чинним законодавством України мирні акції протесту з цього приводу у Львові, Луцьку, Рівному та Києві.

 

Фото з відкритих інтернет джерел

Відео