Оздоровчий комплекс у Хирові зливає нечистоти у річку, де купаються люди (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Оздоровчий комплекс у Хирові зливає нечистоти у річку, де купаються люди (ВІДЕО)
19 Липня, 17:55
logo-black

Оздоровчий комплекс у Хирові зливає нечистоти у річку, де купаються люди (ВІДЕО)

Днями в одній із соціальних мереж з’явився відеоролик, на якому місцевий мешканець Хирова показує, у якому стані зараз річка Стрвʼяж, яка майже у самому центрі міста. Він каже, що у річку тече каналізація із колишньої військової частини. Крім того, на відео видно, у якому занедбаному стані зараз перебуває річка.

 

LMN вирішила з’ясувати, чому каналізаційні стоки течуть у ріку уже роками, а місцева влада досі не спромоглась вирішити цю проблему.

Насправді, ця проблема існує уже не перший рік. У приватній розмові LMN з мешканцями Хирова, вони підтвердили, що каналізаційні стоки течуть у річку вже майже 20 років. Однак, досі ані теперішня влада міста, ані попередня, не спромоглись вирішити цю проблему. Більше того, там навіть немає жодних знаків або таблиць, які б попереджали, що у річці заборонено купатись.

За словами місцевих жителів, спершу каналізаційні стоки текли із житлових 5-поверхових будинків. Згодом, вони почали текти у річку ще з одного місця – колишньої військової частину, на території якої зараз функціонує санаторно-оздоровчий комплекс «Лаяр палас». До слова, його пов’язують із народним депутатом з партії «Європейська Солідарність» Андрієм Лопушанським.

Крім того, нам стало відомо, що ще на початку 2000-х, за містом були очисні споруди, які очищували та знезаражували стічні води. Однак, після того, як військову частину передислокували в інше місто, вони перестали працювати. Як кажуть місцеві мешканці, їх банально розікрали.

Водночас, у місті ще працювали дві каналізаційні наносні станції, одна із яких, за нашою інформацією, була у власності приватних підприємців. Але, каналізаційні стоки роки текли по полям, приватним будинкам, біля доріг та впадали у річку Ств’ярж. Попередня влада хотіла вирішити цю проблему. Відтак, у місті викопали рів, однак, зараз він заріс кущами.

LMN звернулась за коментарем до голови Хирівської міськради Мирослави  Королюк. Вона розповіла, що шукала різні варіанти вирішення цієї проблеми і зрештою знайшла. За її словами, вона звернулась до підприємців, у власності яких була одна із насосних станцій, та попросила подарувати, передати або ж відправити її у комунальну власність міста.

Зрештою, як заявила Мирослава Королюк, 24 квітня 2023 року, у міській раді зареєстрували рішення №1359, у якому йдеться про те, що компанія ТзОВ «Компанія С.К.» подарувала у комунальну власність на безоплатній основі каналізаційну насосну станцію. Однак, на календарі уже липень, а місцева влада досі так і не змогла вирішити цю проблему.

Крім того, Мирослава Королюк запевнила нас, що до четверга, 20 липня, до 17:00 комунальники мають усе полагодити, відтак, уже нарешті мала б вирішитись ця проблема.

Також, за словами голови Хирівської міськради однією із ймовірних причин того, що збільшився витік каналізації, є те, що минулого тижня у вищезгаданому комплексі «Лаяр палас» перебувало 800 дітей, відтак збільшився об’єм каналізаційних стоків. Але, наразі, там відпочиває близько 450 дітлахів.

До слова, під час нашої розмови Мирослава Королюк повідомили, що коли вона обійняла посаду міського голови Хирова, тобто, ще наприкінці 2020 року, вона уже знала про цю проблему. Однак, вирішити її вона змогла лише тепер – у липні 2023 року.

На наше запитання про те, чи попереджені мешканці Хирова про те, що у річці не можна купатись, чи є там спеціальні знаки, Мирослава Королюк відповіла:

«Я вважаю, що ми і так багато зробили, коли ту каналізаційну насосну станцію  забрали. На сьогодні ми працюємо із польською громадою, аби відновити очисні споруди».

Поки ми готували цей матеріал, до нас ще раз зателефонувала голова Хирівської міськради, яка повідомила, що відповідні знаки уже встановили. Однак, цю інформацію ніхто із місцевих мешканців не зміг підтвердити.

Тож, виникає запитання, чому місце влада за стільки часу не змогла вирішити проблему із тим, що каналізаційні стоки уже майже 20 років течуть по полям, помешканням, дорогах міста і зрештою у річку. І чи справді це багаторічне питання зможуть вирішити уже цього місяця – невідомо.

LMN звернулась за коментарем до Державної екологічної інспекції у Львівській області за коментарем щодо ситуації. Щойно ми його отримаємо – оприлюднимо.

Ірина Марчук

Відео