П’ятимісячному хлопчику з Дрогобича львівські хірурги заново сформували стравохід – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
П’ятимісячному хлопчику з Дрогобича львівські хірурги заново сформували стравохід
15 Лютого, 17:50

П’ятимісячному хлопчику з Дрогобича львівські хірурги заново сформували стравохід

У Львівській дитячій обласній лікарні Охматдит хірурги зробили надскладну операцію немовляті. Лише сьогодні хлопчик вперше відчув смак їжі.

Оперували львівські та польські спеціалісти. Заради порятунку маленького дрогобичанина до Львова тричі спеціально приїжджав з Польщі професор Даріуш Патковський, пише zaxid.net.

Артемчик народився практично без стравоходу, був лише невеличкий його початок і закінчення. Середини, довжиною майже 7 сантиметрів, не було.

У Ірини, мами хлопчика, він перша бажана дитина. Вагітність жінка перенесла нормально, без ускладнень. Регулярно робила УЗД, але все ж лікарі не виявили такої вади у дитини до народження.

Як тільки дитина з’явилась на світ, її одразу направили у хірургічне відділення ОХМАТДИТу. Там лікар Олег Ленів зробив хлопчику отвір, через який їжа може потрапляти прямо в шлунок.

Кажуть, маленькому Артему пощастило, адже польський професор Даріуш Патковський рік тому вперше в Україні прооперував 1,5-місячну киянку з такою ж вадою. Його метод – малотравматичний. Операція проходить у декілька етапів. Він наближає на кілька сантиметрів роз’єднані між собою частини стравоходу та натягує їх.

На прохання львівського хірурга Андрія Дворакевича, професор Патковський згодився приїхати на таку операцію. Робив її спільно з львівськими хірургами Олегом Ленівим, Андрієм Дворакевичем та Романом Ковальським.

“Ситуація у хлопчика була складніша, ніж у дівчинки, яку оперували рік тому. Проміжок у між кінцем і початком стравоходу був дуже великий. Довелося просто заново його формувати у три етапи, – каже Дворакевич. – Під час першої операції, яку провели 18 листопада, ми зменшили відстань у стравоході на кілька сантиметрів. Організм дитини певний час адаптовувався до такого втручання. 24 листопада Патковський прилетів до Львова знову, і ми спільно провели другий етап цього складного оперативного втручання”.

Такі операції мало проводять навіть у Європі. Патковський – єдиний хірург у Східній Європі, який це робить.

Після останньої операції, коли стінки стравоходу повністю з’єдналися, ми понад місяць чекали, коли організм прийме такі зміни. Ми продовжували харчуватися через отвір. До контрольного огляду, який запланували на середину лютого, не ризикували давати дитині їжу через рот. Лише кілька крапель”, – каже мати Ірина.

12 лютого Артемчику зробили рентген. Обстеження показало, що операція пройшла вдало. Лікарі кажуть, є деякі зауваження, але це нормальна реакція організму.

“Сьогодні ми вперше пробували годувати дитину через рот. Для нього це дивно. Йому вже сім місяців, а він не знає смак їжі та не вміє її ковтати. Та це дрібниці.Ми впораємось. Найважче позаду”,- каже Ірина.

Дворакевич каже, раніше дитину з такою вадою врятувати було важче, оперували класичним способом, просто “латали” стравохід. Такі операції були дуже травматичними і не давали такого результату, як від операції методом Патковського.

Після першого такого втручання укранські дитячі хірурги дуже зацікавились професором. Метод почали застосовувати хірурги Києва, Луцька та деяких інших міст.

Львівські хірурги прооперували вже 20  дітей із схожою вадою.

Професор Патковський прооперував вже понад 40 таких дітей у різних країнах Європи. Серед його пацієнтів є й ті, які вже ходять до школи. Вони нічим не відрізняються від ровесників.

Мама дівчинки, яку оперували минулоріч, каже, що зараз її донечка почуває себе дуже добре.

“Спокійно їсть різну їжу. Твердої їжі ще не давали, бо у неї ріжуться зуби. Їй лише 1 рік і 2 місяці. Я вірю в те, що у моєї красуні все буде добре. Такої ж віри бажаюі іншим матерям, які зіткнулись зі схожою проблемою”,- каже Тетяна.

Фото: konotop.in.ua

Відео