Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Паління трави розцінюватимуть як дезертирство, – ЛМР
22 Березня, 13:18

Паління трави розцінюватимуть як дезертирство, – ЛМР

Львівська міська рада застерігає мешканців громади не випалювати суху рослинність, оскільки це шкідливо, неекологічно та незаконно. Окрім того, у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність. Про це повідомили у Львівській мерії.

Зокрема, масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Водночас, задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони.

Додамо, лише від початку року у львівській громаді зафіксували уже 8 великих пожеж в екосистемах, площа горіння яких становила від 200 до 500 кв. м. Рятувальники наголошують, що кожна така пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини.

“За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн”, – йдеться в повдіомленні.

Мешканців міста вкотре просять не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102», коли бачать такі горіння та паліїв.

Схожі новини