Пам’ять Героя Тараса Матвіїва на Львівщині вшановуватимуть журналістським конкурсом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Пам’ять Героя Тараса Матвіїва на Львівщині вшановуватимуть журналістським конкурсом
04 Червня, 19:46

Пам’ять Героя Тараса Матвіїва на Львівщині вшановуватимуть журналістським конкурсом

У понеділок, 6 червня, у Львівській ОВА презентують обласний конкурс журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва. Саме у цей день відзначають День журналіста.

Конкурс спрямований на відзначення та підтримку авторів журналістських матеріалів на військову тематику, вшанування подвигів різних військових підрозділів та військ, які дислокуються на Львівщині, увіковічення пам’яті українських героїв з Львівщини, патріотичне виховання майбутніх поколінь на прикладі подвигів українських захисників, а також вшанування пам’яті Героя України Тараса Матвіїва – тележурналіста, громадського діяча, учасника Революції гідності та офіцера Збройних Сил України, – зазначають у Львівській ОВА.

Нагадаємо, Тарас Матвіїв загинув 10 липня 2020 року під час ворожого мінометного обстрілу поблизу села Троїцького Попаснянського району на Луганщині. Під час обстрілу витягнув з горілого бліндажу двох побратимів, врятувавши їм життя. У той час, коли Тарас відніс їх у безпечне місце, а сам повертався на позицію, за два метри від нього впала ще одна міна, яка й забрала його життя.

Тарасу посмертно присвоїли звання Героя України. Був автором або співавтором багатьох мікропроєктів для рідного міста Жидачів та Львівської області – спортивних майданчиків, військових вишколів для молоді, патріотичного фестивалю “Удеч-фест”, благодійних вечорів, ярмарків.

Допомагав родинам полеглих, воїнам, які повернулись з ООС, родинам, переселеним з окупованих територій, політичним в’язням,  сиротинцям Жидачівського району і з прифронтової зони, дітям з обмеженими можливостями (спільнота “Щасливі разом”), пластунам жидачівського “Пласту”. Робив ставку на молодь, тому відвідував навчальні заклади району з лекціями про Майдан, війну на Сході, готував для дітей презентації, виставки, організовував навчання по тактичній медицині та цивільній обороні, а також військово-патріотичні вишколи тощо.

Думками про актуальні події та найкращі варіанти розвитку Львівщини та України загалом Тарас неодноразово ділився у блозі, який вів на LMN.

Відео