Парамедика, який втратив ногу під Соледаром, успішно протезували у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Парамедика, який втратив ногу під Соледаром, успішно протезували у Львові
31 Липня, 11:28

Парамедика, який втратив ногу під Соледаром, успішно протезували у Львові

У Львові медики вже вдруге вживили протез у кістку. Як розповіли у Першому медичному об’єднані Львова, такий протез отримав парамедик, який після важкого поранення втратив ногу, 11 днів перебував у комі та ще 2,5 місяці – у реанімації.

Олександр Журавель – 33-річний захисник з Полтави. До великої війни чоловік працював ветеринаром на фермі. Каже, що ще за місяць до повномасштабного вторгнення почав готуватися та скуповувати необхідне спорядження. Тож 24 лютого одразу вступив до місцевої тероборони. А у парамедики перекваліфікувався вже перед відправкою під Соледар.

“Бути парамедиком не так просто. Бо, будучи солдатом, більше хвилюєшся за себе та щоб не підвести свого напарника. Коли ти парамедик, то маєш робити більш складний вибір. Ти розумієш, що ця людина може не доїхати до стабілізаційного пункту, а, якщо залишиш іншого – то він може не доїхати”, – розповідає Олександр.

Важке поранення чоловік отримав у січні під Соледаром, під час евакуації пораненого. Погода того дня була льотна, ворог здіймав у небо багато дронів, один з яких і вистежив українських захисників. Почався мінометний обстріл. Один зі снарядів влучив поруч з Олександром. Коли він розплющив очі, то побачив, що залишки правої ноги тримаються лише на кількох м’язах.

У Дніпрі понівечену кінцівку ампутували, потому ще 11 днів парамедик перебував в комі. Далі його перевезли до Києва. Там ще два з половиною місяці Олександр провів у реанімації. Тоді лікування у Чернівцях. А на протезування та реабілітацію Олександра відправили уже до Львова.

За пів року після важкого поранення і втрати ноги Сашко починає ходити. Каже, що навіть не сподівався, що вдасться так швидко встати.

Нині, аби навчитися добре ходити на протезі, Олександр щодня активно тренується з фізичним терапевтом. Коли відновиться, то каже, що хоче ще бути корисним на фронті.

Відео