Паразити знищили печінку та жовчний міхур: львівські хірурги врятували жінку, яку “з’їдали” гельмінти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Паразити знищили печінку та жовчний міхур: львівські хірурги врятували жінку, яку “з’їдали” гельмінти
22 Лютого, 12:26

Паразити знищили печінку та жовчний міхур: львівські хірурги врятували жінку, яку “з’їдали” гельмінти

У Львові хірурги врятували пацієнтку, якій рідкісні гельмінти знищили печінку та жовчний міхур. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

51-річній мешканці Волині стало зле три місяці тому. Усе почалося з нудоти та болю в правому підребер’ї. Жінка звернулась до лікарів, однак причини погіршення стану ті не виявили.

Протягом наступного місяця їй значно погіршало. Від болю Людмила майже перестала спати. Висока температура та слабкість забирали останні сили. Згодом додалася жовтяниця. Ще низка обстежень – і медики діагностували у жінки альвеококоз правої долі печінки.

«Альвеококоз – важке паразитарне захворювання, спричинене одним з видів гельмінтів. Джерелом поширення є дикі тварини, зокрема, гризуни, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею: на полюванні, під час збору ягід чи лісових продуктів та навіть після контакту з собаками чи котами», – розповіли у лікарні.

Личинки осідають в печінці, легенях, рідше – у структурах головного мозку. Їхня довжина сягає 7 мм.

Оперативне втручання несе значні ризики і можливе лише у 15-20% хворих. Причина – пізнє звернення, коли життєво важливі структури уражені критично.

Та все ж після детальної діагностики, зокрема, комп’ютерної томографії, лікарі вирішили оперувати пацієнтку.

«Права частка печінки разом з її великими судинами та жовчним міхуром були уражені. Саме тому в ході операції хірурги виконали радикальне втручання – видалення правої частки печінки та жовчного міхура. Операція тривала три години», – додали у лікарні.

Після втручання пацієнтка провела три дні в реанімації і ще тиждень – у відділенні хірургії.

Зараз жінка почувається добре, її чекає контрольний огляд і реабілітація.

Відео