Парламент Латвії визнав росію державою-спонсором тероризму | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Парламент Латвії визнав росію державою-спонсором тероризму
11 Серпня, 14:00

Парламент Латвії визнав росію державою-спонсором тероризму

Сьогодні, 11 серпня, сейм Латвії затвердив заяву щодо цілеспрямованих військових атак рф проти мирного населення в Україні, визнавши росію державою-спонсором тероризму. Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на пресслужбу латвійського сейму.

У своїй заяві парламент Латвії закликав країни ЄС негайно призупинити видачу туристичних і в’їзних віз громадянам росії та білорусі.

“росія протягом багатьох років підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації різними способами – прямо та опосередковано – як найбільший постачальник зброї для режиму Асада в Сирії та як виконавець, наприклад, отруєння родини Скрипалів або збиття рейсу MH17.

Зараз росія застосувала таку ж безжалісну, аморальну та незаконну тактику в Україні, оскільки вона використовує неточну та міжнародно заборонену зброю та боєприпаси і з непропорційною жорстокістю завдає ударів по цивільних особах та громадських місцях”, – підкреслив Ріхардс Колс, голова комітету закордонних справ латвійського парламенту.

За його словами, аби досягти цілей своєї незаконної, агресивної війни, росія прагне залякати і деморалізувати український народ і Збройні сили, паралізувати функціонування держави, щоб окупувати Україну.

У заяві депутати зазначають, що від початку російського вторгнення 12 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, а понад 5 мільйонів – покинути свою країну.

Окрім того, за цей час чимало доповідей правозахисних організацій та міжнародних місій спостерігачів задокументували звірства, вчинені російськими військовими проти українського мирного населення, зокрема тортури, зґвалтування, вбивства та масове утримання цивільних осіб у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації.

Відео