Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Парламентські вибори: “Слуга народу” кличе мажоритарників, амбіції партій та Виборчий кодекс
30 Травня, 07:48

Парламентські вибори: “Слуга народу” кличе мажоритарників, амбіції партій та Виборчий кодекс

Політичні партії анонсують нових кандидатів у своїх командах та пропонують до них приєднуватись напередодні парламентських виборів.

 

Партія «Слуга народу» запустила сайт і пропонує бажаючим стати кандидатами у народні депутати по мажоритарному округу, майбутніми політичними діячами чи волонтерами партії.

Охочим приєднатися до команди пропонують стати волонтерами, членами комісій чи спостерігачами, кандидатами у нардепи чи політичними діячами.

Реєстрація у якості кандидата по мажоритарному округу буде тривати 4 дні, до 2 червня включно.

Кандидати у депутати по мажоритарному округу мають надіслати відео-резюме та ідеї трьох власних законопроектів.

«Кандидат по мажоритарному округу: готовий бути слугою народу, очолювати діяльність свого округу, готовий допомагати президенту та підтримувати плани команди», – йдеться на сайті.

Окрім того, представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що парламент повільно працює, бо депутати займаються виборами.

«Мені здається, що вони вже всі пішли на парламентські вибори і це дуже прикро, що самі депутати починають паралізовувати роботу парламенту», – заявив Стефанчук.

 

Про свої парламентські амбіції заявили і в партії «Батьківщина».

«Зараз на виборах люди обрали нового президента, а тепер на парламентських – можуть обрати нового прем’єра. Тому що на чолі кожної партії, яка йде до Верховної Ради, стоїть лідер, який, у разі перемоги і входження у коаліцію, може очолити Кабмін. Якщо люди проголосують за нашу партію, – дійсно, я як лідер можу претендувати на позицію прем’єр-міністра. Ті політичні сили, які підтримують наш новий курс, докорінну зміну економічної стратегії, які підтримують зниження тарифів, – ми готові з ними співпрацювати. Але ми йдемо на вибори самостійно. Ми не плануємо створювати опозиційні об’єднання, ми хочемо допомогти президенту, якого обрали люди», – заявила Юлія Тимошенко.

 

Тим часом, партія «Самопоміч» оприлюднила рейтинг кандидатів у народні депутати серед лідерів областей та рейтинг дійсних народних депутатів.

У першу трійку народних депутатів потрапили Олег Березюк, Оксана Сироїд та Олег Лаврик.

 

У Верховній Раді ж триває розгляд нового Виборчого кодексу. Профільний комітет підтримав його розгляд у другому читанні.

«Тепер він в сесійній залі. Або приймемо, або дізнаємося по прізвищах, хто наобіцяв відкриті списки – і збрехав. До виборів дізнаємося… Проте вірю, що закон все таки приймемо!», – написав депутат Леонід Ємець.

До Виборчого кодексу на друге читання подано 4694 поправки.

Про це повідомив один із ініціаторів цього законопроекту Олександр Черненко.

«Всього 101 депутат подав до проекту Кодексу 4307 поправок. Ще 387 поправок напрацювала Робоча група (оскільки ні редакція першого читання, ні автори інших поправок не врегулювали низку питань). Комітет включив ці поправки до порівняльної таблиці. Попереду ще багато роботи. А я вже знаю чим займатимуся наступні 3-4 пленарні тижні. Від долі не втечеш. Навіть на вибори», – написав Черненко.

Схожі новини