Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Партії не відмовилися від державного фінансування”, – голова НАЗК
23 Квітня, 17:58

“Партії не відмовилися від державного фінансування”, – голова НАЗК

Жодна політична партія України не зверталася до Національного агентства із запобігання корупції із заявою про відмову від державного фінансування. Про це заявив голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“До 21 квітня партії могли відмовитись від фінансування тільки на усі п’ять років каденції Верховної ради. З цього дня набув чинності закон про те, що партія може відмовитись від фінансування за квартал”, – каже Олександр Новіков.

Зазначимо, що за даними НАЗК, у 2020 році державне фінансування отримують п’ять політичних партій – “Слуга Народу” – 140,5 млн грн, “Опозиційна платформа – За життя” – 42,5 млн грн, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 26,6 млн грн, “Європейська солідарність” – 26,4 млн грн, “Голос” – 18,9 млн грн. Загалом у бюджеті на це передбачено понад 280 млн грн.

Крім цього, політичні партії “Європейська Солідарність” та “Голос” мають додатково отримати по 14,1 млн грн за дотримання гендерних квот при формуванні виборчих списків. У них кількість представників однієї статі серед нардепів не перевищує двох третин від загальної кількості.

Нагадаємо, раніше голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко повідомляв, що у зв’язку з пандемією коронавірусу партія відмовилася від державного фінансування.

Фото: sud.ua.

  • 0
  • 349
Схожі новини