Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Партії та політики прокоментували заяву Зеленського про розпуск парламенту
20 Травня, 21:51

Партії та політики прокоментували заяву Зеленського про розпуск парламенту

Під час звернення до Верховної Ради президент Володимир Зеленський заявив, що достроково припиняє повноваження парламенту. Згодом, він заявив, що першим підпише указ саме про розпуск. Також він запросив керівників фракцій Верховної Ради провести у вівторок о 10 ранку в Адміністрації президента консультації з питання розпуску парламенту.

Представники парламентських фракцій, а також лідери позапарламентських партій прокоментували заяву Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Думки у фракції «БПП» розділились.

«Ми вважаємо, що право президента достроково припиняти повноваження Верховної Ради має реалізовуватися у повній відповідності до Конституції України. Демократія – це процедури, відсутність процедури – це авторитаризм… Президент має право розпускати Верховну Раду, але це право є небезумовним та має відбуватися у повній відповідності до Конституції»,- зазначається в заяві БПП.

 

«Це право президента, він ним скористався, тому будемо готуватися до дострокових парламентських виборів», – сказав народний депутат від БПП Ігор Кононенко.

У «Народному фронті» заяви також не були одностайними.

«Заява президента Зеленського про розпуск парламенту є винятково політичним рішенням і не має нічого спільного ні з правом, ні з Конституцією. Безсумнівно ми підемо боротися разом із нашими прихильниками за наш курс і майбутнє України на цих сумнівних дострокових парламентських виборах”, – заявляють в позиції партії «Народний фронт».

 

«Нормальне ставлення. Варіантів нема, будемо йти на вибори. Абсолютно», – сказав народний депутат від партії Ігор Котвіцький.

Позицію «Батьківщини» розкрили Юлія Тимошенко та Сергій Соболєв.

«Я вважаю, що парламент “напрацював” на дострокові вибори, не приймаючи необхідні для країни закони. Наша команда цілком і повністю готова до дострокових парламентських виборів і без сумніву ми в них приймемо сильну участь, але ще цей парламент мусить зробити свою роботу. Хотіла би попередити всіх депутатів, що виконати цю функцію  – це важливо, тому що навіть цей парламент мусить піти красиво, а не корумпований, лобістським, таким, що зрадив інтереси людей», – заявила Юлія Тимошенко.

 

«Це рішення всі розуміли, законних підстав не допустити розпуску Верховної Ради не було. Вихід з неіснуючої коаліції фракцій напередодні – це просто театр абсурду і неясно, для чого це робилося», – сказав народний депутат від Батьківщини Сергій Соболєв.

Позицію Радикальної партії висловив Олег Ляшко.

«Президент Зеленський запросив мене на консультації про розпуск Ради. Конституційних підстав для розпуску Ради немає. Це чисто політичне рішення. Але ми йдемо на дострокові вибори, бо цього очікує суспільство. Однак щоб українці знову не були обмануті – треба негайно змінити виборчий закон, скасувавши мажоритарку як головне джерело політичної корупції», – написав лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Прокоментував заяву і лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

«Розпуск Ради і дострокові вибори підтримуємо. Ми до них готові й візьмемо участь. Новій Раді й новому уряду потрібна нова якість – професійність і чесність. Тоді наша країна дійсно отримає шанс. Чекаємо указу з датою голосування», – заявив Гриценко.

Висловилась і новостворена партія «Голос» Святослава Вакарчука.

«Новий президент заявив про намір розпустити Верховну Раду. А це значить, що вже в липні – вибори. “Голос” піде на вибори, коли б вони не були», – йдеться у заяві партії Вакарчука.

 

Фото: Depo

Схожі новини