Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Партії вимагають реакції Зеленського та СБУ на “телеміст” між “NewsOne” та “Россия24”
08 Липня, 07:38

Партії вимагають реакції Зеленського та СБУ на “телеміст” між “NewsOne” та “Россия24”

Ведучий програми “Вести недели” на російському пропагандистському каналі “Росія24” Дмитро Кісельов анонсував проведення телемосту “Треба поговорити” з українським телеканалом NewsOne.

Одним з ведучих з боку РФ буде Андрій Малахов, з українського боку – ведучий та генеральний продюсер NewsOne Василь Голованов.

«Відверта розмова між простими людьми давно назріла. Нам треба поговорити, без посередників, без недомовок», – зазначають ведучі.

На плани провести телеміст відреагували у партіях “Європейська солідарність” Петра Порошенка та “Голос” Святослава Вакарчука.

«”Європейська солідарність” вважає, що даний проект – безумовна легалізація пропагандистського російського контенту через українські мас-медіа, яку ми трактуємо як дії, які створюють реальні загрози національним інтересам, суверенітету і територіальній цілісності України.  Нагадуємо ініціаторам та прямим виконавцям цього “телевізійного шоу”, що умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності підпадають під кримінальне розслідування. Вважаємо, що проведення так званого “телемосту” – виключна провокація з боку Кремля, ще один механізм впливу на українців під час виборчої кампанії. Мета Москви проста – через “розмови про мир” завести до Верховної Ради якомога більшу кількість проросійських депутатів, аби політично закріпити реванш у стінах Верховної Ради.

 

СБУ, РНБО, Нацраду з питань телебачення і радіомовлення мають дати миттєву реакцію щодо так званого “телемосту”, анонсованого пропагандистським каналом Путіна. У разі відсутності такої реакції залишаємо за собою право на протест проти бездіяльності вказаних органів», – заявили у “ЄС”.

У партії “Голос” заявили, що “телеміст” є “телеміною”.

«Це – загроза для національної безпеки. Інформаційна окупація України – така ж загрозлива перспектива, як і окупація територій. Звертаємося до РНБО, СБУ та президента України із закликом дати належну правову та політичну оцінку таким діям власників каналу NewsOne та медіахолдингу “Новини”, спрямованим на підрив національного суверенітету України.

 

Те, як зараз використовуються придбані проросійськими політиками телеканали, ще раз засвідчує: треба заборонити олігархам використовувати інформаційне мовлення у своїх пропагандистських цілях. Медіа потрібно гарантувати незалежність редакційної політики від власника. Представники партії “Голос” не беруть участь у телепрограмах каналів, які належать до холдингу “Новини”, та каналів, які дотримуються антиукраїнських позицій, і закликають представників інших патріотичних сил теж відмовитися від такої участі», – йдеться у заяві.

Під будівлею телеканалу NewsOne активісти протестуватимуть проти телемосту з російськими пропагандистами з телеканалу “Росія24”.

Про це написав куратор TEDxKyiv Владислав Грезєв у Facebook.

«12-го числа, кажуть, буде телеміст між пропагандистами з Росії і пропагандистами з NewsOne. Кажуть, розмова буде між звичайними людьми. Особисто я збираюся йти. Адреса – вул. Польова, 21. Можливо, навіть заздалегідь прийду. І друзів збираюся взяти. Такий помпезний телеміст, як його анонсував пропагандист кісільов, на чиїх руках кров невинних, – має яскравим бути. Тож відчуваю власну відповідальність за яскравість таких проектів. Хто хоче – долучайтесь. Ідемо на телеміст!», – закликав він.

Об’єднані націоналісти вимагають, щоб Зеленський адекватно відреагував на анонсований телеміст.

Про це заявив лідер партії “Національний Корпус” Андрій Білецький у блозі на Українській правді.

«Мета цієї інформаційної диверсії – очевидна. Програма максимум – символічно поставити Україну в принизливу позу розкаяння і капітуляції перед силою РФ, додати Медведчуку балів перед виборами. Програма мінімум, якщо не вийде – показати, що ініціативи миру між Україною та РФ зривають “фашисти”. Українським націоналістам, “нужно поговорить” з президентом Володимиром Зеленським.

 

Ми даємо Володимиру Зеленському добу на адекватну (!!!) відповідь на інформаційний шабаш, який готує Кремль тут, у Києві. Відповідь має бути адекватною. Лідера держави, яка перебуває у стані війни. Не клоуна, не артиста з олігархічних корпоративів, а Президента. Інакше відповідь “зеленим чоловічкам” Кремля почнуть давати “чорні чоловічки”. Думай. Те», – заявив він.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини