ПАРЄ повернула російську делегацію без санкцій і згадок про Крим та Донбас | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
ПАРЄ повернула російську делегацію без санкцій і згадок про Крим та Донбас
26 Червня, 21:26

ПАРЄ повернула російську делегацію без санкцій і згадок про Крим та Донбас

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень.

Про це повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Депутати ПАРЄ переважною більшістю відхилила всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Британії, Латвії та низки інших держав, та затвердили резолюцію в цілому.  За проголосували 116 депутатів.

Документ визнав численні порушення принципів Ради Європи з боку російської держави та з боку російського парламенту, але обмежився “закликом” виконати попередні резолюції, винісши окремо лише 5 вимог, зокрема, відпустити 24 українських моряків; безумовно співпрацювати зі слідством щодо збиття авіалайнера MH17.

Пропозиції України розширити цей список новими порушенням в Криму та на Донбасі тощо були відхилені.

 

Представники 7 держав-членів ПАРЄ оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян.

«Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєнням, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі. Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами та урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях “, – йдеться у документі.

Заяву підписали делегації України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

 

Поруч з цим, Голову комітету Державної думи у міжнародних справах Леоніда Слуцького не обрали на посаду віце-президента ПАРЄ.

“За” проголосував 101 делегат, тоді як для обрання необхідна абсолютна більшість голосів від зареєстрованих – 158.

Голосування за генерального секретаря Ради Європи відбудеться без участі української делегації. Про це заявив голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Хорватка Марія Пейчинович-Бурич була обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді.

 

Фото: Укрінформ

Відео