Паризько-львівська команда хірургів склала обличчя хлопцю з Кропивницького “як кубики лего” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Паризько-львівська команда хірургів склала обличчя хлопцю з Кропивницького “як кубики лего”
30 Листопада, 14:20

Паризько-львівська команда хірургів склала обличчя хлопцю з Кропивницького “як кубики лего”

У Львові в Міжрегіональному центрі лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння львівські та паризькі хірурги реконструювали лицевий скелет хлопцю з Кропивницького. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.

“Павлу з Кропивницького – без п’яти хвилин 18 років. Хлопець народився з двобічним незрощенням губи і піднебіння, у ранньому дитинстві йому виправили цю ваду за кордоном. Здавалося б, усі проблеми позаду, ваду виправили, тепер можна рости і радіти життю. Але після втручань верхня щелепа хлопця відставала у розвитку, була дуже маленька і менша від нижньої. Це не тільки естетичний дефект, неправильне відношення щелеп завдавало Павлу ще й клопотів з мовленням і жуванням, порушення прикусу”, – йдеться у повідомленні.

Павло став одним із перших пацієнтів, яких записали на реконструктивну операцію до Романа Хоссейн Хонсарі з Парижа у рамках першої місії французьких черепно-лицевих і реконструктивних хірургів.
Щоб покращити мовлення, Павлу треба було виконати серйозну реконструктивну операцію – бімаксилярну остеотомію. Така операція дозволяє висунути верхню щелепу допереду, а нижню – дозаду і вкоротити піднебіння.

“Щоб все вдалося максимально точно, команда використала 3D-моделювання обличчя. Наші лікарі склали Павлові лицевий скелет був, як кубики лего – він нарешті отримав нормальні пропорції. Фактично це було 4 операції в одній: остеотомія верхньої щелепи (її подали допереду), остеотомія нижньої щелепи (її посунули дозаду), геніопластика – реконструкція підборіддя, кісткова пластика – закриття дефекту альвеолярного відростка у ділянці розщілини власною кісткою з підборіддя”, – розповіли у лікарні.

Наразі, у Павла повністю змінилося обличчя – воно стало пропорційним і симетричним, це помітно навіть попри післяопераційний набряк. Він дуже задоволений і оптимістично налаштований, незважаючи на величезний обсяг оперативного втручання.
  • 0
  • 114
Відео