Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Паспорти-книжечки українців поступово виводитимуть з обігу
12 Серпня, 19:45

Паспорти-книжечки українців поступово виводитимуть з обігу

В Україні планують поступово виводити  паспорти-книжечки із обігу. Натомість їх замінять пластикові картки.  Таке рішення урядовці прийняли сьогодні, 12 серпня, на черговому засіданні. Про це пише пресцентр МВС.
Проект закону передбачає такі терміни дії паспорту:

 

– для осіб у віці від 16 до 25 років – до дня досягнення особою 25-річного віку;

– для осіб у віці від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;
– для осіб у віці від 45 років – безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.

 

Таким чином, коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на пластикову карту. Нові паспорти будуть видавати тільки у формі пластикових карт.
Нагадаємо, у березні 2018 року в Україні заборонили оформляти нові паспорти у вигляді книжечки. Того ж року українцям дозволили обмінювати паперові паспорти на ID-картку за бажанням.
З квітня 2020 року уряд дозволив використовувати електронний паспорт у додатку «Дія» до паперового.

Схожі новини