Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Патронатні батьки з Яворівщини не хочуть, аби про них знали
09 Квітня, 17:59
logo-black

Патронатні батьки з Яворівщини не хочуть, аби про них знали

Юлія Швидко

На Львівщині обласні чиновники підписали договір з молодим багатодітним подружжям з Яворівського району, яке погодилося стати патронатними батьками. Це в області перша сім’я, де певний час допомагатимуть чужим дітям у кризовий період. Зараз працівники соціальної служби підбирають дітей, яких поселять у тимчасовій родині.

«Ідея створити такі сім’ї виникла торік. Зголосилося 7 подружніх пар. Для них організували довге навчання, яке проводив тренер зі столиці. До кінця курсів патронарних батьків залишилося лише троє. Дехто відмовився від свого задуму, а дехто просто не витримав навчання. Це ж не так легко: працювати потрібно 24 години на добу. Діти – різні, від немовлят до 17-річних. Тут велика відповідальність. Дитина у патронатній сім’ї має перебувати три місяці. За потреби можемо продовжити до півроку», – розповідає LMN Володимир Лис, керівник Служби у справах дітей при ЛОДА.

Патронатні сім’ї створюються, аби не дати дітям втратити рідних батьків. Чиновники вважають, що у тимчасовій родині дитина переживатиме менший стрес, ніж, коли потрапить до притулку.

«Також завданням тимчасових батьків є зблизити дитину з її рідними мамою та татом. Вони мають разом пережити кризу. Бо ж люди опиняються у різних важких життєвих ситуаціях. Наприклад, хата згоріла, жити нема де. У таких випадках дитину оформляють в інтернат. Аби цього не трапилося, й будуть патронарні сім’ї, – зазначає Володимир Лис. – Якщо ж рідні батьки ведуть аморальний спосіб життя, вони мають три місяці, аби його переосмислити, змінити. Ми ж подивимося, чи можна їм повернути дітей. Якщо нічого не змінилося, значить, діти їм непотрібні. Доведеться нам вирішувати їх подальшу долю».

Під час виховання чужих дітей патронатний вихователь отримуватиме заробітну плату – 9605 грн та соціальну допомогу на дитину.

Зараз готуються документи на підписання ще одного договору з патронатними батьками зі Львова.

Сім’я з Яворівщини не дозволяє оприлюднювати їх дані. Відомо лише, що це зразкова родина, яка виховує четверо власних дітей.

«Знаючи, як у нас реагують на такі речі, їх можна зрозуміти. Вони – глибоко віруючі, добросердечні люди. Але ж кожному того не доведеш. Багатьом важко повірити, що таке може бути, от і починають наклепи зводити. Вони навіть не усім сусідам розповіли», – говорить LMN Олена Рис зі Служби у справах дітей Яворівської РДА.

Фото: ілюстративне

Схожі новини