Павло Бакунець: «Верховна Рада стримує розвиток громад» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Павло Бакунець: «Верховна Рада стримує розвиток громад»  
18 Листопада, 15:28

Павло Бакунець: «Верховна Рада стримує розвиток громад»  

Сьогодні народні депутати провалили голосування за законопроект №5289, який суттєво спрощував для громад процедуру закупівлі товарів та послуг для сфер освіти та медицини.

«Законопроект розробили ми з колегами-мажоритарниками, які представляють різні регіони України. Він дозволив би громадам оперативно купувати товари та послуги без застосування порядку проведення так званих спрощених закупівель, тобто електронних аукціонів, у 5 критично важливих для освіти та медицини категоріях: харчові продукти;
паливно-мастильні матеріали; природний газ та електроенергія для освітніх і медичних закладів;
підвезення школярів на навчання; проектно-кошторисна документація»,  – розповідає нардеп

Важливо, що зараз без спрощених закупівель громади можуть придбати товари та послуги на суму до 50 тис грн. Депутати пропонували збільшити поріг до 200 тис грн і лише для згаданих 5 категорій витрат.

У невеликих громадах, особливо сільських, не завжди є можливість провести електронні торги – на тендери в віддалені села рідко подаються підприємці. Що затягує процес закупівлі критично важливих товарів і послуг.

А також нововведення дозволило б громадам бути більш гнучкими при закупівлі енергоносіїв, що б дозволило зекономити кошти при сьогоднішніх величезних тарифах.

Саме тому, що далеко не всі розуміють, як працює місцеве самоврядування, які перед ним стоять виклики і як потрібно допомогти нашим громадам – Верховна Рада провалила голосування. Та мажоритарники не планують здаватися і продовжуватимуть відстоювати розвиток громад.

 

Відео