Пересадили нирки, серце і печінку: молодий чоловік після трагічної смерті врятував чотири життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Пересадили нирки, серце і печінку: молодий чоловік після трагічної смерті врятував чотири життя
16 Серпня, 14:33

Пересадили нирки, серце і печінку: молодий чоловік після трагічної смерті врятував чотири життя

Молодий чоловік трагічно загинув в дорожньо-транспортній пригоді, але його серце продовжило битися. Львівські лікарі разом із колегами пересадили від нього чотири органи: серце, печінку та дві нирки. Уперше операція з трансплантації нирки відбулася в лікарні Святого Луки, де був донор, а пам’ять 29-річного чоловіка там вшанували «коридором подяки».  Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Здорове серце забилося у грудях 33-річного Василя з Миколаєва, що на Львівщині. Торік власний його орган з ладу вивів обширний інфаркт, який спровокував ішемічну кардіоміопатію. Воно більше не могло перекачувати кров і навіть підйом сходами на другий поверх був для Василя справжнім випробуванням. Єдиним шансом жити була трансплантація, – повідомляють у медзакладі.

Операцію виконали в Лікарні Святого Пантелеймона, куди орган перевезли реанімобілем одразу після вилучення. Печінку в цій же лікарні отримала 62-річна жінка з цирозом. Вона із Закарпаття. Хворіла два роки.

Одну нирку пересадили 30-річному чоловікові зі Львівщини, який на цю операцію очікував сім років! Її виконали в Лікарні Святого Луки і це перша трансплантація органу в цьому медзакладі, де відтепер цей напрям також буде розвиватися. Іншу нирку пересадили дитині. Це 12-річний хлопчик. Три роки він перебував на замісній нирковій терапії. Операцію йому виконали в Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

Усі пацієнти уже переведені з реанімацій в палати та почуваються добре.

Відео