Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Переселення сміття: у Стебнику “мандрує” незаконне сміттєзвалище
07 Лютого, 10:38
logo-black

Переселення сміття: у Стебнику “мандрує” незаконне сміттєзвалище

На Львівщині один із підприємців, який займається вивозом сміття, попри рішення суду не забрав відходи з незаконного сміттєзвалища поблизу м.Стебник. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив місцевий активіст  Іван Торський.

Мова йде про одного з місцевих ФОПів, який протягом тривалого часу звозив побутові відходи на одну з ділянок неподалік Стебника. У лютому минулого року поліція затримала винуватця  і відкрила кримінальне провадження. Дрогобицький міськрайонний суд своїм рішенням визнав провину обвинуваченого і присудив йому сплату штрафу – 34 тисячі гривень, а також відшкодування завданих збитків Дрогобицькій міськраді у розмірі 304 тисячі гривень. У суді підприємець свою вину визнав і запевнив, що сміття з ділянки вивіз.

«У зв’язку із закриттям полігонів, йому довелося шукати вихід із ситуації, яка на той час склалася, а тому вирішив тимчасово залишити сміття неподалік території, де знаходяться його офіс і транспортні засоби. Однак, вищезгадану земельну ділянку згодом було звільнено від побутових відходів (вивезено сміття та почищено)», – йдеться у згаданій судовій справі.

Однак, за словами місцевого активіста Івана Торського, проблему з незаконним сміттєзвалищем досі не вирішили. Чоловік розповів, що відходів на тій ділянці справді вже немає, але їх не вивезли, а лише посунули далі.

«Уся ділянка, яка покрита бетонними плитами, дійсно розчищена. Проте це сміття не вивезли з території, а просто бульдозером посунули далі, де був рів. Висота цього сміття сягає понад 7 метрів. Відходи досі знаходяться на території, його ніхто не вивіз», – розповідає активіст і демонструє на відео гори сміття.

Ці гори відходів шкодять довкіллю і мешканцям міста, про що свідчать, зокрема, результати екологічної експертизи, проведеної у червні минулого року Державною екологічною інспекцією.

«За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонової проби, а саме: цинк, кадмій, свинець, мідь, фосфор, нітрати, хлориди, залізо та амоній», – йдеться у документі.

272414782_676192750080973_8478015113552183173_n
261285680_349074893530752_4602860396093691876_n

За нашими даними, згаданим ФОПом є місцевий підприємець Карпяк Ігор Іванович. Львівська Мануфактура звернулась до нього за коментарем, проте він відповів, що наразі не готовий про це говорити. Водночас у Дрогобицькій міській раді також констатують, що проблема з цим незаконним сміттєзвалищем досі не вирішена.

«Після утворення Дрогобицької міської територіальної громади жодних дій щодо вивозу чи складування сміття на виявленій території не проводилось. Нам лише відомо, що триває досудове розслідування. Більше того, керівництво громади зацікавлене у встановленні винуватців та притягненні їх до відповідальності, щоб у подальшому на всій території Дрогобицької міської територіальної громади ні в кого не виникало бажання створювати стихійні сміттєзвалища та завдавати шкоди довкіллю», – зазначили у прес-центрі міськради.

Додамо, що засуджений ФОП подав апеляцію і 22 лютого має відбутися засідання Львівського апеляційного суду у цій справі.

Схожі новини