Водосвяття перетворюють на цирк, – митрополит Димитрій Рудюк | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Водосвяття перетворюють на цирк, – митрополит Димитрій Рудюк
20 Січня, 10:19

Водосвяття перетворюють на цирк, – митрополит Димитрій Рудюк

 

Очільник Львівської єпархії УПЦ Київського Патріархату митромолит Димитрій Рудюк висловлює обурення з приводу масового купання на Йордан.

 

«Підозрюю я, що оці купання в «прорюбях» пришкандибали до нас нещодавно з північних московських земель. Ще московський церковно-правовий документ – Стоглав 1551 р. забороняв вдаватися московитам до всіляких купань в «прорюбях» на Водохрещі. Називав це поганським видовищем і погрожував карою для тих, хто це практикує», – отець написав про це на своїй сторінці у Фейсбук.

 

Натомість українці, зазначає митрополит, з великою побожністю і навіть зі страхом ставилися до освяченої води. Для прикладу наводить повір’я із книги Олекси Воропая «Звичаї нашого народу»: після Водохреща протягом тижня  побожні жінки не ходили до річок прати одяг.

 

«Вони не розливалися водою повсюдно. Коли кропили домівки, то крейдою малювали хрестики на дверях та стінах, щоб бодай зайвої краплини не пролити просто так, чи на землю. Саме таке шанобливе ставлення до Води-Аґіасми я побачив цього року в Константинополі. Там Патріарх шалено, як це буває в нас, не окроплював всіх і не лив ні на кого з відра, а легенько потрохи окроплював усіх, доторкаючись тільки голови, маленьким миртовим кропильцем, омочуючи його в щойно освячену воду, бо це ж велика святиня».

 

Отця, дивує, що останніми роками люди, які пірнають в ополонку, нікого не соромляться. Роздягаються, цитуємо, «перед священиком, перед старенькими півчими». При цьому чин великої аґіасми перетворюють на цирк.

 

«Я поважаю тих, хто відійшов собі далеко, смиренно і без показухи десь там пірнув у воді, вийшов спокійно з води, помолився на одинці з Богом, і пішов, – підсумовує отець. – Також є й такі, які скромно, по обіді, або увечері після водосвяття йдуть до ополонки вмиватися, або ж навіть купатися, тоді, коли нікого немає, без показухи і хизування. В такому випадку нічого тут скверного не може бути».

 

Фото: tvoemisto.tv

  • 0
  • 4373
Відео