«Перевершив усі сподівання»: на Самбірщині пройшов перший фестиваль здоров’я | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Перевершив усі сподівання»: на Самбірщині пройшов перший фестиваль здоров’я
26 Липня, 19:34
logo-black

«Перевершив усі сподівання»: на Самбірщині пройшов перший фестиваль здоров’я

У селі Стрілки на Самбірщині в цю неділю пройшов перший безкоштовний фестиваль здоров’я, який розробила та організувала команда україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» разом з агенцією One Health. Координаторка проєкту «Стрілки — здорова громада» Наталя Гром у коментарі LMN зазначила, що команда не очікувала такого ажіотажу на події, а інтерес і включеність відвідувачів перевершили всі сподівання. Схожі думки висловлюють і відвідувачі події. Кажуть, не сподівались, що буде так цікаво.

«Було дуже багато людей, точної кількості не знаємо, адже усі 300 вхідних браслетів розійшлись швидко. Далі організатори пропускали людей без браслетів. А найприємніше, що до нас приїхали не тільки з Львівщини, найдальший гість — одна з працівниць сільради Дніпропетровської області, яка приїхала до нас дізнатись про правила першої домедичної допомоги. Тому тепер можна стверджувати точно, такі події затребувані навіть під час війни», — прокоментувала координаторка.

Ведучим фестивалю здоров’я був львівський радіоведучий «Люкс FM» Назарій Бійчук. Багато відвічувавчів, за словами Наталії, їхали саме за лекціями з домедичної допомоги. Завдяки тренерам SMART Medical Aid гості фестивалю попрактикувалися вправно її надавати. Також була нагода відвідати імпровізований кабінет лікарів, де охочі могли перевірити свій рівень цукру в крові, виміряти артеріальний тиск, отримати рекомендації від лікаря та консультацію психолога.

Відновити сили, дати волю емоціям, позбутися скутості та відчути свободу спілкування гостям свята допомагала акторка театру і кіно, яка приїхала з Києва, Марія Трепікова.

В основному відвідувачі фестивалю — це сім’ї з дітьми, саме тому для дітей була окрема програма, яка батькам дуже сподобалась.

«Для школярів підготували цілий квест із новими видами спорту, які увійдуть у шкільну програму з нового навчального року. Окремо хочеться подякувати Роману Гром та Наталі Гром із Мшанець, які роблять великі справи в цьому унікальному бойківському селі та у Стрілківській громаді загалом», — прокоментувало подружжя, Роман та Ірина Гарасим, засновники Руху Тверезих Галичан.

За проходження конкурсів — розмальовування тарілок, спортивних естафет та іншого, діти виграли призи — кепки, футболки, яким були дуже задоволенні. Також до фестивалю долучились і переселенці.

Організаторка, Наталя Ольберт-Сінько поділилась у фейсбуці, що завжди мріяла йти до людей, робити щось в маленьких містечках і селах: говорити про здорове харчування, давати людям можливість здорово і змістовно провести час.

«Ми побачили великий відгук людей. Які без алкоголю і ярмарки сиділи і слухали дієтолога, задавали запитання і обговорювали їх. Де була черга до мобільної медичної команди проєкту, де сотні дітей годинами не заглядали в телефон, бо були зайняті у спортивному квесті, де психолог на відкритому повітрі надавала консультації, де тренінг з першої домедичної допомоги користувався великим попитом, де старші і малі мали можливість бути разом і говорити про здоров‘я та профілактику неінфекційних захворювань. І діяти. Вірю, що цей формат буде використаний в інших громадах, ми поділимося всією програмою, підготовчим процесом», — зазначила вона. 

Бо здоров‘я — це наша зброя, і ми маємо його плекати. Саме так висловилась Оксана Скиталінська, київський лікар-гастроентеролог, яка також відвідала подію.

Завершили фестиваль здоров’я «Стефанією» у виконанні Стрілківських школярів під керівництвом вчителя музики Ярослава Мицака.

Відео