Пережив 69 операцій: у Львові відновили обличчя захисника за допомогою титанових протезів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Пережив 69 операцій: у Львові відновили обличчя захисника за допомогою титанових протезів
03 Липня, 17:56

Пережив 69 операцій: у Львові відновили обличчя захисника за допомогою титанових протезів

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» хірурги відновили обличчя 44-річного захисника за допомогою протезів. Загалом, медики провели чоловікові 69 операцій після поранення. У бою він втратив ногу та половину обличчя.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднані Львова.

 

Після поранення чоловіка у критичному стані доправили до Харкова. Спершу там, а згодом в Києві, лікарі реанімації боролись за життя захисника протягом двох місяців. Ногу доводиться ампутувати. Медики провели численні хірургічні втручання на кінцівках та обличчі Романа. Вони провели хірургічні обробки ран та апаратне лікування загноєнь. Загалом – 68 операцій та 60 переливань крові.

«Найстрашніше, це коли ти усвідомлюєш свій стан і свою безпорадність. Я не хотів, не уявляв своє життя таким», – ділиться Роман.

Медикам вдалось стабілізувати стан важко пораненого захисника. Згодом його відправили відправляють на подальше лікування до Мукачева.

До Львові Романа доправили вже на протезування ноги та реконструкцію обличчя. Правої половини лиця у чоловіка практично немає. На її місці – вмʼятина, адже відсутня кісткова основа. Крім того, пацієнт не міг нормально їсти та розмовляти.

Для того, аби допомогти захисникові, львівські медики провели складну складну реконструктивну операцію та встановлюють індивідуальний багатокомпонентний титановий протез верхньої та нижньої щелепи, скронево-нижнього щелепного суглоба та дна орбіти.

«Технічно це дуже складна операція. Далі – був період очікування: приживеться шкіра на протезі чи ні. Якщо ні, протез довелося б зняти. Тоді пошкоджена частина лиця Романа так і залишилася б деформованою», – зазначають лікарі.

Шкіра на протезі добре прижилася і післяопераційний період минає без ускладнень. Наразі Роман відновлюється: він може їсти і уже легше розмовляє. Крім того, захисник отримав свою першу штучну кінцівку і зараз вчиться заново ходити.

«Мені дітей ще на ноги ставити. Я маю жити так, щоб їм допомагати, а не щоб вони мене доглядали», – каже Роман.

У нього двоє дітей: 19-річна дочка та 11-річний син. Медики розповідають, що Роман докладає багато зусиль, аби  якнайшвидше відновитись та повернутись додому та до дітей.

Відео