Пережив понад 20 операцій: у Львові до протезування готується 29-річний захисник | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Пережив понад 20 операцій: у Львові до протезування готується 29-річний захисник
17 Серпня, 11:15

Пережив понад 20 операцій: у Львові до протезування готується 29-річний захисник

У національному реабілітаційному центрі Незламні відновлюється та готується до реабілітації 29-річний військовослужбовець Сергій, який втратив дві ноги на фронті. Захисник переніс понад 20 операцій. Та попри це, він зберіг почуття гумору та бажання боротись з окупантами.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

29-річний Сергій Денисов із міста Вишгород, що на Київщині. Ще студентом він почав боротись за свою країну – під час Революції Гідності. А після окупації Криму вирішив відстоювати свої принципи вже зі зброєю в руках. Однак, у військкоматі йому 8 разів відмовляли, чоловік був обмежено придатний. Проте молодого хлопця зупинити було неможливо, тож він вступив до лав добровольчого формування у 2015 році.  За роки на фронті жодного разу не думав повернутися до цивільного життя.

Торік влітку Сергій одружився, а свій «медовий місяць» провів у боях за Харківщину. На початку вересня захисник підірвався на кількох мінах та втратив обидві ноги.

«Від болю кричав так, що всі навколишні села чули. Поки мене несли, я просив, щоб мене добили. Ось, що для мене ціна свободи та незалежності, яку я плачу і буду платити. Я знав, на що я йшов. Але я не знав, що буде настільки боляче  – тут треба бути чесним», – ділиться Сергій.

Так сильно захисникові боліло ще чотири місяці, під час яких він переніс понад 20 операцій та незліченні переливання крові. Однак, найважчим завданням для лікарів було врятувати коліно воїна та уникнути додаткової реампутації. Коли їм це вдалося, Сергія відправили на реабілітацію та протезування до Львова.

Львівські спеціалісти докладають максимум зусиль, аби якомога швидше поставити пацієнта на штучні кінцівки. Однак, проблема в тому, що місяці без руху знерухомили суглоб Сергія, його коліно не розгинається, відтак у нього контрактура. Для того, аби її зняти, він щодня займається з фізичним терапевтом. Медик каже, що уже є позитивний результат: амплітуда розгинання поступово збільшується.

Сергій лікується вже майже рік. В їхню з дружиною квартиру влучила ворожа ракета і власного житла в молодої пари більше немає.

«Людські бажання вони сильніше, ніж майже все! Навіть обставини підкоряються бажанню, якщо воно дійсно є. Втрата кінцівок це не кінець життя. Протези є, варіантів багато і вони ефективні», – розповідає Сергій.

Його дружина кожного дня із ними. Вона жартує, що вона  на денному стаціонарі. Підтримує в усьому і навіть у бажанні чоловіка продовжити військову службу. Сергій не знає, наскільки мобільним буде після протезування, але впевнений, що зможе ще застосувати свій бойовий досвід.

Відео