Вперше в Західній Україні: у львівській клініці робот Da Vinci прооперував 19-річну дівчину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вперше в Західній Україні: у львівській клініці робот Da Vinci прооперував 19-річну дівчину
08 Липня, 09:16

Вперше в Західній Україні: у львівській клініці робот Da Vinci прооперував 19-річну дівчину

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели унікальну гінекологічну операцію. Вперше в Західній Україні пацієнтку прооперували за допомогою робота DaVinci, повідомили працівники лікарні у Facebook.

«Нашою пацієнткою стала 19-річна дівчина, котра впродовж двох років страждала від постійного тазового болю та порушення менструального циклу. Крім цього, у дівчини діагностували безпліддя», – кажуть медики.

Після ретельного обстеження фахівці у дівчини виявили дермоїдну кисту правого яйника. Це пухлинне, хоч і доброякісне, утворення, найчастіше підлягає лише хірургічному лікуванню.

«Зазвичай, така киста утворюється ще з народження. Зважаючи на вік та захворювання пацієнтки, наші медики прийняли рішення хірургічного втручання за допомогою роботичної системи Da Vinci. Використання мікроінструментів та 3D зображення високої чіткості дозволили спеціалістам ювелірно видалити кисту за допомогою лише декількох маленьких проколів», – додають лікарі.

Втручання пройшло успішно, а мініінвазивність операції дозволила дівчині вже на другий день після втручання виписатися з лікарні.

«Хочемо нагадати, що однією з причин жіночого безпліддя є запальні процеси жіночих статевих органів та їхні наслідки. До цього призводять також ендометріоз, склерополікистоз, фіброміоми та кисти яйників, в тому числі дермоїдні кисти. Причиною утворення кист можуть бути порушення гормонального стану та запальні захворювання органів малого таза, – наголошують гінекологи. – Тому закликаємо проходити планові медичні огляди й не відкладати візит до лікаря у випадку будь-яких скарг».

Фото: Фейсбук

Відео