Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Перші міжнародні заяви Зеленського та його команди: США, РФ, Угорщина
22 Травня, 08:03

Перші міжнародні заяви Зеленського та його команди: США, РФ, Угорщина

У перші дні президентства та особливо у день інавгурації Володимир Зеленський зробив низку заяв щодо різних міжнародних тем.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається зустрітися із президентом США Дональдом Трампом найближчим часом.

Про це він сказав на зустрічі із представниками адміністрації США та Конгресу США, передає прес-служба президента.

«США є потужним і дуже серйозним партнером для України, перш за все, у подоланні агресії Росії. Самостійно здолати російську агресію на Донбасі та в Криму ми не зможемо. Тому нам потрібна ваша допомога. Хотів би закликати вас, щоб США продовжували посилення санкцій проти РФ», – заявив Зеленський.

У складні американської делегації на зустрічі були міністр енергетики США Рік Перрі, спеціальний представник США з питань України Курт Волкер і сенатор США Рон Джонсон.

 

Зеленський також обговорив із Віце-президентом Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовічем проведення чергового раунду тристоронніх «газових» переговорів у форматі Україна–ЄС–Росія.

«Як Президент України розраховую на подальшу підтримку Єврокомісії у рамках переговорного процесу між Україною, ЄC та РФ з метою укладення контракту на транзит російського природного газу газогонами України після 2019 року. Ми також будемо вдячні за солідарну позицію ЄC у питанні протидії реалізації будівництва газопроводу “Північний потік-2″», – підкреслив Зеленський.

Співрозмовники обговорили широке коло питань співпраці між Україною та Європейським Союзом, а також протидію агресії Кремля на Донбасі та перспективи деокупації Криму. Зеленський наголосив на важливості посилення санкцій проти країни-агресора – Росії.

«Посилення санкцій щодо Російської Федерації через агресію – це наша справді велика надія. Я сподіваюся, що санкційний тиск з боку ЄС продовжуватиметься. Для нас це дуже важливо – не на словах. Це життєво важливо для України та тих людей, яких ми втрачаємо на Донбасі», – наголосив глава держави.

 

Поруч з тим, вже призначений головою адміністрації президента України Андрій Богдан заявив, що питання мирних угод з РФ може бути винесено на всеукраїнський референдум.

Про це він сказав в ефірі «112-Україна».

«Кінцеве рішення, якщо воно буде неоднозначно сприйняте суспільством, якщо там будуть точки, проблемні для сприйняття тими чи іншими, може бути винесене на референдум, щоби не якийсь політик приймав рішення, яке розколює суспільство, а щоб сам народ, саме суспільство прийняло таке рішення чи підходять ті, чи інші домовленості. Ми змушені шукати компроміси. Єдине, Володимир Зеленський сказав, що ми не торгуємо нашими територіями і нашими людьми», – зазначив Богдан.

 

Президент Угорщини Янош Адер назвав обнадійливими перші переговори з новим президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Адер запропонував Зеленському якнайшвидше створити спільну комісію, учасники якої «у спокійній обстановці зможуть обговорювати всі спірні питання і їх вирішення». За словами угорського президента, Зеленський схвально сприйняв цю пропозицію.

«Ми зацікавлені у побудові таких упорядкованих і спокійних відносин, які у нас склалися з іншими нашими сусідами. Адже Україна є найбільшою за чисельністю населення сусідньою державою. Ми готові до цього. Водночас я дав зрозуміти, що закарпатські угорці просять не більше ніж дотримуватися закріплених у Конституції і взятих на себе у міжнародних угодах зобов’язань», – наголосив президент Угорщини.

Угорський президент назвав сприятливим те, що новий президент України «продемонстрував відкритість і добрі наміри» у питаннях щодо закарпатських угорців, як-от подвійне громадянство, обговорення стану національної освіти та закону про мову і якнайшвидше вирішення спільними зусиллями і доброю волею пов’язаних із цим проблем. Адер запросив Зеленського відвідати Угорщину, щоб обмінятися думками, зокрема про розвиток контрольно-пропускних пунктів та охорону довкілля у прикордонній смузі.

У прес-службі президента України повідомили, що в ході зустрічі із угорським колегою Зеленський заявив, що сподівається на відновлення підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України з боку Будапешта. Глава держави наголосив, що російська агресія на сході та окупація Росією Криму вимагають продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію.

 

Фото: Сайт президента України

Схожі новини