Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Перший етап до примусового об’єднання”: ВР усунула облради від творення ОТГ
06 Грудня, 10:07
logo-black

“Перший етап до примусового об’єднання”: ВР усунула облради від творення ОТГ

Марта Музиченко

Учора, 5 грудня, на засіданні Верховної Ради України ухвалили у другому читанні законопроєкт №2189. Він повинен спростити  затвердження перспективних планів формування територій громад та зобов’язати дотримуватися уих планів під час створення ОТГ, передає “Захід.нет”.

Законопроєкт передбачає, що об’єднання громад відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у законі йдеться, що перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Кабінет міністрів України. Тобто процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

«Закон передбачає тільки дві основні речі. Перша – це фокусування безпосередньо на перспективних планах, тобто на спроможності наших громад. І друга – це спрощення процесу ухвалення перспективних планів, тобто прибирання з цього процесу обласних рад. На наше переконання і переконання профільного міністерства, за попередній період реформи ті обласні ради, які проявили свою ефективність, вже зробили свій внесок у реформу. Ті, що відверто саботували процес, вже нічим корисним нам допомогти не можуть», – каже голова підкомітету комітеду з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Член ГО “Громада та ініціатива” який займається проблемами ОТГ на Львівщині Віталій Горбатенко вважає, що прийняття такого закону – це перший етап до примусового об’єднання громад.

“Прийняття цього закону виключає з процесу творення ОТГ такого важливого контролера як обласну раду. Тепер утверджувати перспективні плани будуть органи виконавчої влади. І відбуватиметься це безапеляційно. Раніше перспективний план був рекомендаційний. Громади об’єднувалися і поза ним. Відтепер його дотримання стане обов’язковим. Чиновники у своїх кабінетах наріжуть громади, як хочуть. До виборів ще є час добровільно об’єднатися, бо потім буде лише нарізання території”, – каже LMN Віталій Горбатенко.

Фото: Дзеркало тижня

Схожі новини