Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Перший в Україні центр вакцинації населення відкриють на Львівщині
27 Травня, 13:02

Перший в Україні центр вакцинації населення відкриють на Львівщині

Вже цієї суботи, 29 травня, мешканці області, які зареєструвалися через додаток «Дія» зможуть отримати щеплення проти коронавірусної інфекції у центрі вакцинації населення (ЦВН). Його створять на базі стадіону «Арена Львів» задля об’єднання зусиль, спрямованих на пришвидшення темпів вакцинації від COVID-19, повідомляють в ЛОДА.

 

 

“Метою відкриття ЦВН є забезпечення стійкої здатності проводити щеплення зараз та в майбутньому, створюючи своєчасний доступ до вакцин від COVID-19 для якомога більшої кількості дорослого населення України.

До складу центрів входитимуть керівник ЦВН, лікарі, вакцинатори, реєстратори, відповідальна особа зони медичного спостереження, відповідальна особа за дотримання протиепідемічних заходів, бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також медичний персонал та експерти для роз’яснювально-консультативної роботи”, – йдеться у повідомленні.

Такі центри матимуть усе належне обладнання потенційних місць для проведення щеплень та дотримання усіх встановлених заходів для запобігання поширенню COVID-19, зокрема, носіння масок, дотримання фізичної та соціальної дистанції, використання дезінфікуючих засобів для рук тощо.

За словами координатора із вакцинації Олега Когута, вакцинацію у центрі робитимуть лише у вихідні – у суботу та неділю. Першими почнуть вакцинувати людей, яким за 60-ть років, – пише “Твоє місто”.

 

“У дні вакцинації – тобто кожної суботи та неділі – плануємо вакцинувати по 500 людей”, – каже Когут.

Але вакцинацію на «Арені Львів» зможуть пройти лише ті, хто записався на щеплення через портал «Дія». Загалом, як наголосив координатор із вакцинації, у порталі вже записалося приблизно 23 тис. людей різного віку.

Відсьогодні працівники лабораторного центру вже почали обдзвонювати людей, які зареєструвалися через портал «Дія», та запрошувати на вакцинацію. Аби не виникало скупчень, людей запрошують на конкретну годину. У середньому на одну людину відводитиметься 3-5 хвилин.

За словами Олега Когута, щеплення на «Арені Львів» робитимуть вакциною CoronaVac китайського виробництва. Усе проходитиме швидко та безпечно. Кожна бригада використовуватиме сумку-холодильник, яка дозволяє підтримувати температуру вакцини упродовж 4-6 годин.

«Якщо врахувати те, що до обіду будуть працювати 2 бригади і стільки ж після обіду, то проблем з дотриманням холодового ланцюга не буде», – додав він.

Схожі новини