Перший в Україні навчальний батальйонний медпункт відкрили у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Перший в Україні навчальний батальйонний медпункт відкрили у Львові
05 Травня, 11:03

Перший в Україні навчальний батальйонний медпункт відкрили у Львові

У цивільному виші Національного університету імені Данила Галицького створити навчальний батальйонний медпункт вирішив офіцер запасу, військовий медик, а нині завідувач цієї кафедри Сергій Петрук. Під час навчання викладачі розроблятимуть сценарій поранень, які найчастіше зустрічаються під час бойових дій.

Навчальний кабінет обладнаний, як медпункт на фронті, в якому надають першу професійну лікарську допомогу пораненим. Тут є операційний стіл, обладнання, медичні препарати та зона евакуації. Усе це розмістили в одному приміщенні, – передає 5 канал

“Тут представленні вакуумні шини для тих, в кого поранені кінцівки, поранення хребта, для того щоб максимально унеможливити будь-які рухи. Дихальна апаратура, киснева апаратура – тут тимчасово знаходяться поранені до евакуації”, – пояснює Сергій Петрук.

Спеціальний кабінет створили для студентів кафедри військової медицини Національного університету імені Данила Галицького. Майбутні ескулапи навчатимуться надавати медичну допомогу не лише в цивільних лікарнях, а й польових шпиталях. Лекції та практичні заняття викладатимуть військові медики, які працювали в зоні ООС.

Першу лекцію студентам прочитав  Євген Тімченко. Позаду у військового медика три роки служби у польових шпиталях на сході країни: у Слов’янську, Краматорську та поблизу Дебальцевого. Тепер свої знання викладача кафедри медицини катастроф та військової медицини передає львівським студентам.

“Якщо дітям розказувати суто теорію, вони не завжди це сприймають, а коли вони побачили картинку, взяли в руки турнікет, помацали ноші та їх поносили – це закарбується у пам’яті”, – каже Тімченко.

На заняття у навчальний батальйонний медпункт студенти приходть з цікавістю.

“Плюс цього кабінету в тому, що студенти, які хочуть бути військовими медиками, вони зможуть максимально наблизитися до реальності і спробувати все те, з чим доведеться зустрітися в майбутньому. Всі медичні інструменти, які потрібні”, – Василь Турко, студент 4 курсу.

  • 0
  • 227
Відео