Персональні дані мільйонів українців «злили» в Інтернет | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Персональні дані мільйонів українців «злили» в Інтернет
13 Вересня, 17:46

Персональні дані мільйонів українців «злили» в Інтернет

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявив в інтернеті базу даних жителів України. Вона містить майже 53 мільйони записів про персональні дані.

Про це йдеться на сайті Офісу омбудсмена.

На одному із веб-сайтів у мережі Інтернет виявлено базу даних жителів України, що містить персональні дані: ПІБ, дату народження, номер телефону, населений пункт, вулицю, номер будинка та квартири.

Офіс омбудсмена направив лист до поліції щодо відкриття кримінального провадження і вжиття відповідних заходів реагування.

Мінцифри дає 5 основних порад, як захистити персональні дані:

  1. Не надавайте своїх даних. Нікому. В інтернеті чимало заманливих пропозицій: «Саме ваш номер може виграти приз». Бачили таке? Або вам телефонували чи надсилали смс-повідомлення з подібним змістом. Не ведіться, у більшості — це шахраї. Вони попросять у вас пароль від банківської картки, номер телефону або ще щось. Найкращим варіантом буде припинити розмову, навіть якщо пропозиція буде дуже заманлива. 
  2. Перевіряйте інформацію. Не поширюйте новини із занадто гучними заголовками. Можливо, це фейк. Перевірте: спитайте в знайомих, які розбираються в темі, або перегляньте новинну стрічку інших сайтів. Також не менш важливо перевіряти інформацію, якщо вас просять пожертвувати гроші на якусь операцію чи зробити репост посту із новиною подібного змісту. Пам’ятайте, шахраї часто видають себе за благодійників.
  3. Захищайте паролі. Щодня користуєтесь Facebook або сплачуєте в інтернеті?
    Міняйте паролі з певною частотою, радимо використовувати для цього спеціальні менеджери паролів (приміром, 1password, LastPass або KeePass). Зберігайте паролі в надійному місці, а краще — запам‘ятовуйте.
  4. Використовуйте двохфакторну автентифікацію. Google, Facebook, Instagram постійно пропонує налаштувати подвійне підтвердження входу? Погоджуйтеся! Це не страшно: окрім паролю, вам зателефонують або надішлють код, так ваші дані в соцмережах будуть ще більш убезпечені. До речі, завершуйте сеанс одразу після виходу із соцмережі. 
  5. Користуйтеся офіційними програмами. Перевіряйте програми, які завантажуєте — радимо з офіційних джерел. Офіційні програми проходять перевірку на наявність фішингу — несанкціонованого збору та передачі даних. Тож, користуючись саме офіційним програмним забезпеченням, ви будете певні, що не заразите комп’ютер чи смартфон якимось вірусом. 
Відео