Петро Порошенко виступив у Львівській Опері | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Петро Порошенко виступив у Львівській Опері
08 Грудня, 15:50

Петро Порошенко виступив у Львівській Опері

Відео з виступу з`явилося на його сторінці у “Фейсбуці”.

Президент написав, що рівно 150 років тому, 8 грудня 1868 року, у Львові було засноване Товариство «Просвіта». Абсолютно без перебільшення можна сказати, що ця дата означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів, коли наша Вітчизна була ще поділена між різними імперіями. Імперії згодом впали. А ми були, є і будемо.

 

“Митрополит Андрей Шептицький з нагоди 70-річчя заснування «Просвіти» у 1938 році освятив прапор цієї організації з написом: «В силі духу – перемога народу!». Ці слова актуальні і тепер. Я впевнений: ми вийдемо переможцями з нинішньої боротьби за незалежну українську державу.

 

Від усього серця вітаю усіх з ювілеєм «Просвіти». Дякую вам, дорогі «просвітяни», за надзвичайний внесок в розбудову нашої України, за підтримку українського духу, за незламність віри у боротьбі за українську мову, культуру та державність”, – написав Порошенко.

Додамо, сьогодні громадськість поклала квіти до пам’ятника “Просвіті”. Опісля люди вирушили до монумента Тарасу Шевченку.

Товариство “Просвіта” виникло як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Перші збори товариства відбулись 8 грудня, за новим стилем – 20 грудня, у Львові. Головою товариства обрали професора Анатолія Вахнянина.

Відео