Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Петиція до НАТО про закриття українського неба набрала потрібну кількість голосів
04 Березня, 10:30

Петиція до НАТО про закриття українського неба набрала потрібну кількість голосів

Петиція з вимогою до НАТО закрити небо над Україною набрала вже понад мільйон голосів. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Наєм.

«Ми з вами за два дні зробили неможливе – зібрали мільйон підписів під петицією до НАТО про закриття силами Альянсу неба над Україною. Петиція висуває такі вимоги: закрити повітряний простір над Україною, ввести в Україну миротворчі війська НАТО, надати військову допомогу Києву», – написав він у Facebook.

За його словами, на сьогоднішній день можливості НАТО в галузі електронного контролю над наведенням на цілі у повітряному просторі з використанням космічних систем дозволяють повністю закрити небо на Україною від атак РФ крилатими ракетами та літаками, які знищувалися б ще в момент перетину українського кордону.

“У такому разі будь-яка ціль в повітряному просторі України, що з’являється, знищується силами НАТО на відстані декількох сотень кілометрів з нейтральної зони”, – зазначив Наєм.

Відповідне звернення до НАТО про закриття повітряного простору над Україною розмістили на сайті Open Petition 26 лютого. Станом на сьогоднішній ранок, 4 березня, вона зібрала 1 091 002 голосів (109% від мети).

“Ми, люди по всьому світу, просимо країни-члени НАТО закрити повітряний простір над Україною та ввести в Україну миротворчі війська НАТО, надати військову допомогу Києву та підтримати український народ, як це було зроблено, наприклад, в Ізраїлі”, – йдеться у тексті петиції.

Водночас закрити небо над Україною закликав світову спільноту і радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

“Логіка цієї війни – нарощування ракетних та авіаційних ударів по цивільній інфраструктурі, великих містах та мирних жителях. Тільки “закрите небо” різко зупинить ескалацію. Західним партнерам настав час взяти на себе відповідальність за припинення війни”, – написав він у Twitter.

Схожі новини