Петиція львів’янина про обмеження некритичних витрат набрала понад 25 тисяч підписів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Петиція львів’янина про обмеження некритичних витрат набрала понад 25 тисяч підписів
22 Липня, 10:45
logo-black

Петиція львів’янина про обмеження некритичних витрат набрала понад 25 тисяч підписів

Петиція до уряду щодо обмеження некритичних бюджетних витрат для зростання обороноздатності України зібрала понад 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду. Про це повідомив громадський активіст Святослав Літинський. 

На думку Святослава Літинського, уряду України слід негайно здійснити заходи для забезпечення успішної оборони та перемоги у війні. Одним з критичних напрямків сьогодні є забезпечення армії дронами, автомобілями, броньованими медичними евакуаторами та іншими необхідними речима, зазначає активіст. Ми ж купуємо барабани та ремонтуємо внутрішньоквартальні дороги, які не мають критичного значення на даному етапі. І покладаємо постачання критично важливих товарів на плечі волонтерів, а не держави.

 

 

“Якщо у держави виникли проблеми, то волонтери мають підхопити державні функції на місяць-два і допомогти державі, поки вона не оговтається.  Але потім усі волонтери мали б займатися своїми обов’язками, які вони виконували до війни. Продовжувати рухати економіку та піклуватися про свої сім’ї. Але в нас чомусь з 2014-го року цього не відбувається. Держава і далі думає, що волонтери мають виконувати її функції. Тому, коли ми бачимо витрати, які не пов’язані з підвищенням обороноздатності, їх потрібно переглядати. Волонтери не можуть виконувати функції держави постійно”, — каже Святослав Літинський.

У своїй петиції активіст вимагає відкласти усі некритичні витрати на період після війни, а усі вивільнені гроші скерувати на безпосередні оборонні потреби. Також у петиції є вимога про те, щоб забезпечити відкриті закупівлі й  відкриту звітність за перерозподіленими сумами.

“Поставте собі запитання – яким чином рішення, яке ви приймаєте, наближає нашу перемогу чи розв’язує критичне питання? Якщо відповідь – жодним, то відкладіть його на повоєнний час. Або шукайте інші джерела для реалізації”, — звернувся активіст до уряду.

У своєму дописі Святослав Літинський звернув увагу на те, що доходи держбюджету за перше півріччя цього року, а саме кошти від закордонних країн і міжнародних організацій склали 225 315,7 мільйона гривень. Тим часом за його словами, видатки на духовний та фізичний розвиток, освіту, соціальний захист та соціальне забезпечення, разом дають співмірну суму 221364 мільйонів гривень.

Відео