Під час локдауну не можна буде придбати ряд повсякденних товарів: що саме | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Під час локдауну не можна буде придбати ряд повсякденних товарів: що саме
04 Січня, 20:03

Під час локдауну не можна буде придбати ряд повсякденних товарів: що саме

На час жорсткого карантину в Україні, який триватиме з 8 по 24 січня, заборонять продавати побутову хімію, одяг, пресу, дитячі товари для навчання і деякі інші товари повсякденного вжитку. На це відреагувала Американська торговельна палата, що вважає таке рішення порушенням прав споживачів, – йдеться в заяві на сайті.

У Палаті кажуть, що так навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів, а також будуть змушені або закривати низку відділів на території, або забороняти продаж під час розрахунку на касі.

«Таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах», — йдеться у повідомленні.

Оскільки споживач має рівний доступ до всіх товарів у торговельному заклад, обмеження продажу у Палаті пояснюють, що рішення є нелогічним та вказують на можливі додаткові збитки від такої норми, а також на невдоволення споживачів.

Окрім цього, в організації вважають, що уряд має дозволити повноцінну роботу супермаркетів та інших суб’єктів господарювання, якщо товари, які дозволяють продавати під час локдауну, займають не менш як 60% торговельної площі.

Нагадаємо, Кабмін запроваджує в Україні локдаун із 8-го до 24-го січня включно. На час локдауну буде заборонена робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки і замовлення на виніс), непродовольчих магазинів та ринків, кінотеатрів, розважальних закладів, закладів культури, фітнес-центрів, спорт-залів, басейнів, ТРЦ (за виключенням торгівлі продуктами, ліками) та різдвяних ярмарків. Заборонені будуть культурні та інші масові заходи.

Відео